Miloša Zemana prepustili po viac ako mesiaci z nemocnice. V piatok vymenuje nového premiéra

Miloša Zemana previezli do nemocnice.
Zdroj: tn.cz

Nasledujúce dva pracovné týždne sa bude postupne stretávať s kandidátmi na ministrov.

Českého prezidenta Miloša Zemana prepustili v utorok o 10.00 h z Ústrednej vojenskej nemocnice v Prahe, kde bol hospitalizovaný viac ako mesiac. Informovala o tom televízia ČT24.

Miloša Zemana krátko po 10. hodine odviezla sanitka do sídla v Lánoch. Ústredná vojenská nemocnica pritom odporúča, aby sa ešte liečil v nemocnici aj naďalej.

„Pán prezident i jeho rodina boli opakovane informovaní o jeho zdravotnom stave, o predikcii vývoja a o možných rizikách a komplikáciách. Plne rešpektujeme jeho rozhodnutie uprednostniť naplňovanie svojich ústavných povinností mimo zdravotníckeho zariadenia a ukončiť hospitalizáciu,“ uvádza sa v stanovisku ÚVN.


O prezidenta sa bude starať opatrovateľská služba spoločnosti Senior Home Group, ktorej nemocnica dala potrebnú zdravotnú dokumentáciu a ošetrovateľský plán.

Miloš Zeman pre televíziu NOVA uviedol, že sa cíti dobre, denne pracuje a teší sa, keď sa vráti k svojim povinnostiam úplne. V piatok (26.11.) sa chystá vymenovať Petra Fialu premiérom a potom si bude pozývať jednotlivých kandidátov na ministrov.

Prezident bol zo zdravotných dôvodov hospitalizovaný od 10. októbra. Dnes (25.11.) sa uskutoční tlačový brífing vedúceho kancelárie prezidenta Vratislava Mynáře, informuje portál tn.cz.

V piatok vymenuje nového predsedu vlády

Český prezident Miloš Zeman vymenuje v piatok o 12.00 h šéfa ODS Petra Fialu za predsedu vlády. Nasledujúce dva pracovné týždne sa bude postupne stretávať s kandidátmi na ministrov a až potom sa opäť stretne s Fialom, oznámil vo štvrtok Zemanov kancelár Vratislav Mynář.

„Po stretnutí s kandidátmi bude prezident opäť hovoriť s už vymenovaným premiérom Fialom a budú urobené ďalšie kroky. Prezident bude postupovať opatrne, efektívne a zodpovedne,“ priblížil Mynář na brífingu, ktorý sa uskutočnil krátko po tom, čo Zemana prepustili z nemocnice. Zeman sa v súčasnosti nachádza na zámku v Lánoch.

Ako prvý z kandidátov by za ním mal prísť v pondelok o 15.00 h šéf Pirátov Ivan Bartoš, ktorý sa má stať ministrom pre miestny rozvoj a digitalizáciu.

Kandidáti budú chodiť za Zemanom podľa abecedného poradia. Druhý by tak mal prísť kandidát na ministra kultúry Martin Baxa (ODS) a za ním adept na ministra spravodlivosti Pavel Blažek (ODS).

PRAHA/Tvnoviny

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Miloš zeman

Dôležité udalosti