Zvrat v prípade pašeráčky Terezy: Odmietli jej vrátiť pas, postaví sa pred Najvyšší súd

Tešila sa, že pôjde konečne domov, ale všetko je inak.

Češka Tereza Hlůšková (25) sa na začiatku novembra dostala po takmer štyroch rokoch v pakistanskom väzení na slobodu. Súd ju zbavil všetkých obvinení a mladá žena sa tak tešila na návrat domov. Požiadala o osobné veci a rodina jej poslala aj peniaze na letenku. Nastal ale nečakaný problém, píše portál blesk.cz.

Terezu po oslobodení previezli na tajné miesto a termín jej návratu do Českej republiky nebol známy. Všetko ale nasvedčovalo tomu, že sa chystá odletieť domov. Teraz sa vyskytli ďalšie komplikácie.

Colnej správe v Pakistane sa rozhodnutie súdu nepozdáva a chcú sa obrátiť na Najvyšší súd. Právnemu zástupcovi Terezy preto odmietli vydať jej pas a osobné veci. „Rozhodnutie Vrchného súdu bude podľa právnika colnej správy Aftab Aliho napadnuté na Najvyššom súde,“ prezradil blesku informovaný zdroj.

„Prípadom sa teraz môže zaoberať Najvyšší súd. Vzhľadom k tomu, že ide o súdne pojednávanie medzi iným štátom a súkromnou osobou, ktorá si nepraje, aby zastupiteľský úrad informoval o jej prípade, nebudeme k nemu zverejňovať ďalšie podrobnosti,“ uviedla hovorkyňa českého ministerstva zahraničných vecí Eva Davidová.

O Terezu majú strach jej rodičia. Keďže vypovedala na súde proti drogovej mafii, miesto jej momentálneho pobytu je tajné.

Pašeráčka Tereza (25) je na tajnom mieste. Otec jej poslal peniaze na letenku

LÁHAUR/jh

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Najvyšší súd

Dôležité udalosti