Hlavná hygienička ČR kritizuje vymenovanie nového premiéra. Prezident Zeman má byť v karanténe

Český prezident Miloš Zeman
Český prezident Miloš Zeman Zdroj: Profimedia

Konkrétne by mal byť podľa epidemiologických nariadení 14 dní v izolácii.

Český prezident Miloš Zeman musí byť počas nasledujúcich dvoch týždňov v karanténe. V súvislosti s jeho plánom vymenovať v nedeľu nového premiéra Petra Fialu (ODS/Spolu) to Českému rozhlasu v piatok povedala hlavná hygienička Pavla Svrčinová.

Zeman mal pozitívny test na koronavírus vo štvrtok (25.11.) a v súčasnosti sa nachádza v nemocnici, i keď nemá príznaky. Prepustiť ho majú v sobotu.

Prezidentovi Zemanovi podali monoklonálne protilátky. Už vedia, kto ho covidom údajne nakazil

Svrčinová uviedla, že prezidentská kancelária s ňou podmienky vymenovania nového premiéra neprediskutovala. Výnimky z izolácie podľa nej nie sú možné.

„Ak by k takejto výnimke došlo – pričom ja verím, že nedôjde – tak by sa občania oprávnene pýtali, prečo majú oni iné pravidlá ako niekto iný. Tie pravidlá musia platiť pre všetkých úplne rovnako," zdôraznila Svrčinová.

Ako v piatok oznámil Zemanov hovorca Jiří Ovčáček, prezident vymenuje Fialu v nedeľu o 11.00 h na zámku v Lánoch za dodržania platných hygienicko-epidemiologických opatrení.

Pôvodne chcel Zeman vymenovať Fialu za premiéra už v piatok, avšak zabránil mu v tom štvrtkový pozitívny test na koronavírus.

PRAHA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Miloš zeman

Dôležité udalosti