Sever Británie zasiahol silný vietor, dvoch mužov zabili padajúce stromy

Padajúce stromy zničili aj mnohé autá.
Padajúce stromy zničili aj mnohé autá. Zdroj: Owen Humphreys/PA via AP

Vietor dosahoval v nárazoch rýchlosť až 160 kilometrov za hodinu.

Najmenej dvaja ľudia prišli o život a desaťtisíce ďalších zostali bez elektrickej energie v dôsledku tlakovej níže Arwen, ktorá v noci na sobotu zasiahla viaceré oblasti na severe Spojeného kráľovstva. Sprevádzal ju vietor dosahujúci v nárazoch rýchlosť až 160 kilometrov za hodinu, informuje agentúra Reuters.

Jeden muž zomrel v grófstve Antrim v Severnom Írsku po tom, ako na jeho auto v piatok večer spadol strom. Miestne médiá informovali, že bol riaditeľom tamojšej základnej školy. K ďalšiemu úmrtiu došlo v grófstve Cumbria na severozápade Anglicka. Podľa polície išlo o muža, ktorého zasiahol padajúci strom.

Grófstvo Northumberland na severe Anglicka zasiahol vietor dosahujúci v nárazoch rýchlosť takmer 160 kilometrov za hodinu.

Britská meteorologická služba vydala v súvislosti s nepriaznivým počasím tzv. žlté varovanie, ktoré pre väčšinu krajiny ostalo v platnosti aj v sobotu. "Mnohé cesty sú uzavreté, cestujte teda prosím len v nevyhnutých prípadoch," uviedla na Twitteri.

Energetická spoločnosť Northern Powergrid, ktorá dodáva energiu domácnostiam a ďalším odberateľom na severovýchode Anglicka a v grófstve Yorkshire, v sobotu ráno informovala, že bez prúdu je viac ako 100.000 jej zákazníkov. Výpadky elektrickej energie zaznamenali aj odberatelia v Škótsku a južnom Anglicku.

Spoločnosť P&O Ferries informovala, že bola nútená pozastaviť trajektovú dopravu medzi Škótskom a Severným Írskom.

LONDÝN/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vietor

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.