Poslankyňa je hitom internetu. Zverejnila snímku, ako išla rodiť do nemocnice na bicykli

Julie Anne Genterová išla do nemocnice porodiť na bicykli
Julie Anne Genterová išla do nemocnice porodiť na bicykli Zdroj: Julie Anne Genter/Facebook

Hodinu po príchode aj porodila.

Poslankyňa parlamentu z Nového Zélandu Julie Anne Genterová (41) je veľká zástankyňa cyklistiky. Až natoľko, že sa sama dopravila do nemocnice, keď dostala pôrodné bolesti.

Julie na svojom profile na sociálnej sieti Facebook zverejnila fotografiu, ako sedí na špeciálnom bicykli a mieri do nemocnice. Spoločnosť jej robil manžel, ktorý ju aj odfotografoval. Snímka sa stala na internete senzáciou. Dieťatko prišlo na svet hodinu po príchode do nemocnice.

„Veľká novina! Dnes o tretej hodine ráno sme privítali nášho najnovšieho člena rodiny. Naozaj sme neplánovali ísť do pôrodnice na bicykli, ale stalo sa to,“ napísala poslankyňa. Uviedla, že v tom čase ešte nemala také veľké bolesti. Poslankyňa nezverejnila, či sa jej narodilo dievčatko alebo chlapec.

Nový Zéland je známy svojou otvorenou politikou, v ktorej skĺbiť materské aj pracovné povinnosti političiek nie je žiadnym problémom. Napríklad premiérke Jacinde Ardernovej sa narodilo dieťa počas výkony najvyššej funkcie v krajine.

Big news! At 3.04am this morning we welcomed the newest member of our family. I genuinely wasn’t planning to cycle in...

Uverejnil používateľ Julie Anne Genter MP Sobota 27. novembra 2021
WELLINGTON/jh

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Nový zéland

Dôležité udalosti