Tínedžer zastrelil na strednej škole troch spolužiakov, zranený je aj učiteľ

Rodičia s deťmi po streľbe na strednej škole v obci Oxford Township.
Zdroj: Eric Seals/Detroit Free Press via AP

Študent je už za mrežami.

Pätnásťročný študent zastrelil v utorok (30. 11.) najmenej troch ľudí a ďalších ôsmich zranil na strednej škole Oxford High School v americkom štáte Michigan.

Informovala o tom agentúra AP s tým, že páchateľ je vo väzbe. Medzi zranenými je aj učiteľ .

Polícia zasahovala na strednej škole v obci Oxford Township približne 48 kilometrov severne od Detroitu okolo 12.55 h (18.55 SEČ) po tom, čo prijala hlásenie o strelcovi. Toho následne identifikovala ako 15-ročného študenta tejto školy.

Zdroj: Ryan Garza/Detroit Free Press via AP

Zástupca šerifa michiganského okresu Oakland Mike McCabe uviedol, že motív útoku zatiaľ nie je známy. Policajti pri zadržaní podozrivého zaistili pištoľ aj niekoľko zásobníkov. „Mal pri sebe zbraň, vzali ho do väzby,“ povedal McCabe, pričom odmietol poskytnúť ďalšie podrobnosti.

Budovu školy uzavreli a študenti dostali príkaz prečkať v zamknutých triedach, kým budovu neprehľadajú policajti. Študentov neskôr odviedli do neďalekého obchodu s potravinami, odkiaľ si ich mohli vyzdvihnúť rodičia.

Zbraň, ktorou sa strieľalo, kúpil otec útočníka

Strelnú zbraň, ktorou 15-ročný študent útočil, kúpil 26. novembra otec maloletého. Podľa šerifa Michaela Boucharda si študent pred útokom nacvičoval streľbu zo zbrane, čo dokazujú fotografie na sociálnych sieťach. Podľa Boucharda však zatiaľ nie je známe, prečo si chlapcov otec zbraň zaobstaral.

K tragickej udalosti sa vyjadril aj americký prezident Joe Biden. „V čase, keď sa dozvedáme všetky podrobnosti (útoku), súcitím s rodinami, ktoré zažívajú nepredstaviteľný smútok zo straty milovaného,“ uviedol Biden v súvislosti s útokom.

Počas útoku zomreli traja študenti - jeden 16-ročný chlapec a dve dievčatá vo veku 14 a 17 rokov. Zranenia utrpeli ôsmi ľudia, pričom dvaja sú vo vážnom stave a museli podstúpiť operáciu. Stav zvyšných šiestich ranených je stabilizovaný. Počet ranených tak vzrástol na osem oproti šiestim, ktoré najskôr hlásili úrady.


WASHINGTON/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti