Extrémny vietor v Turecku: Kamery zachytili, ako ľuďom padali na hlavy kusy striech

Silný vietor v Turecku zabíjal
Silný vietor v Turecku zabíjal Zdroj: Mohammed Shanna/Twitter

Vyčíňanie počasia si vyžiadalo šesť obetí a 52 zranených.

V Turecko vyčíňalo extrémne počasie. Búrka, ktorú sprevádzal silný vietor s rýchlosťou 130 kilometrov za hodinu, si vyžiadala šesť obetí a najmenej 52 zranených, píše CNN.

V Istanbule evidujú štyroch mŕtvych. V 15-milionovom meste spôsobila búrka problémy v doprave. Víchrica strhávala strechy, ploty, časti omietok a prevracala lode v prístave. Vo viacerých častiach krajiny spôsobila značné škody.

Priemyselné kamery v Istanbule zachytili viacero incidentov, pri ktorých ľuďom na hlavy padali kusy striech či častí budov. Vietor bol taký silný, že dostal do pohybu aj práčku stojacu na ulici. Viac si pozrite vo videu agentúry Reuters.


Medzi obeťami bola aj jedna žena, ktorá zahynula vo štvrti Esenyurt. Vietor strhol z jej domu časť strechy, ktorá následne privalila ju aj jej dieťa. To napokon vyviazlo len so zraneniami.

V dôsledku silného vetra sa v Istanbule zrútila aj hodinová veža. Vietor zároveň podľa údajov miestneho magistrátu strhol 33 striech, prevrátil 192 stromov, vyvrátil 52 semaforov a dopravných značiek a poškodil 12 áut.

Zrušená bola námorná aj trajektová doprava cez bosporský prieliv. Prinajmenšom šesť letov spoločnosti Turkish Airlines, ktoré mali pristáť v Istanbule, odklonili do miest Ankara a Izmir.

Pre silný vietor museli tiež zastaviť trajektovú dopravu medzi letoviskami Bodrum a Datča.

Podľa tureckých meteorológov to bola jedna z najsilnejších búrok v histórii krajiny.

ISTANBUL/Tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vietor

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.