Streľba na strednej škole v Michigane má už štvrtú obeť. Ďalší študent podľahol zraneniam

Pohľad na Oxford High School v obci Oxford, kde 15-ročný študent zastrelil troch spolužiakov.
Zdroj: AP Photo/Paul Sancya

Strelnú zbraň, ktorou 15-ročný študent útočil, mu kúpil otec.

Štvrtú obeť si vyžiadala utorková streľba na strednej škole v americkom štáte Michigan. Ide o 17-ročného študenta, ktorý podľahol utŕženým zraneniam, informovala o tom agentúra AP.
Zvyšnými obeťami streľby sú traja študenti vo veku 14 až 17 rokov. Po vyčíňaní maloletého strelca je zranených ešte sedem ďalších študentov, niektorí z nich sú v kritickom stave, vrátane 14-ročného dievčaťa, ktoré po operácii pripojili na prístroje. Útočník postrelil do ramena aj jedného z učiteľov, ktorého už medzičasom prepustili z nemocnice, píše AP.

Polícia zasahovala v utorok na strednej škole v obci Oxford Township približne 48 kilometrov severne od Detroitu okolo 12.55 h (18.55 SEČ) po tom, čo dostala hlásenie o strelcovi. Toho následne identifikovala ako 15-ročného študenta tejto školy.

Zástupca šerifa michiganského okresu Oakland Mike McCabe uviedol, že motív útoku zatiaľ nie je známy. Policajti pri zadržaní podozrivého zaistili pištoľ aj niekoľko zásobníkov.

Strelnú zbraň, ktorou 15-ročný študent útočil, kúpil 26. novembra jeho otec. Podľa šerifa michiganského okresu Oakland Michaela Boucharda si študent podozrivý zo streľby, ktorého polícia zadržala ihneď po príchode na miesto, pred útokom nacvičoval streľbu zo zbrane, čo dokazujú fotografie na sociálnych sieťach. Podľa Boucharda však zatiaľ nie je jasné, prečo si chlapcov otec zbraň zaobstaral.

Zadržaný mladík nemá žiadne policajné záznamy a ani disciplinárne tresty súvisiace s jeho správaním v škole.

Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.

OXFORD/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti