Alec Baldwin poskytol exkluzívny rozhovor. Tvrdí, že nestlačil spúšť zbrane

Alec Baldwin v rozhovore
Alec Baldwin v rozhovore Zdroj: Profimedia

Pri nakrúcaní filmu Rust zahynula po nešťastnom výstrele kameramanka Halyna Hutchinsová.

Americký herec Alec Baldwin, ktorý 21. októbra nešťastnou náhodou zastrelil kameramanku pri nakrúcaní westernu Rust, prvýkrát prehovoril pred kamerou o tragickom dni.

V rozhovore pre televíznu stanicu ABC uviedol, že nestlačil spúšť na rekvizite pištole, ktorú držal počas nakrúcania filmu v americkom štáte Nové Mexiko v ruke, keď zbraň vystrelila. O život vtedy prišla kameramanka Halyna Hatchinsová.

„Nestlačil som spúšť," povedal Baldwin. „Nikdy by som na nikoho nenamieril a stlačil spúšť. Nikdy," zdôraznil. Celý rozhovor televízia odvysiela vo štvrtok večer (2.12.).


Podľa úradov bolo Baldwinovi povedané, že so zbraňou možno bezpečne manipulovať. Pokračuje sa však vo vyšetrovaní, ako sa do zbrane mohli dostať ostré náboje.

Stanica ABC v stredu zverejnila videonahrávku, na ktorej Baldwin v slzách opisuje kameramanku Hutchinsovú, ktorá pri nakrúcaní prišla o život. Zranenia utrpel aj režisér Joel Souza.

Na otázku, ako sa do rekvizity zbrane mohli dostať ostré, herec odpovedal: „Nemám tušenia. Niekto dal do zbrane ostrý náboj, náboj, ktorý na mieste (nakrúcania) vôbec ani nemal byť."

Baldwin spolupracuje s policajným vyšetrovaním, ktoré sa zameralo na špecialistu zodpovedného za zbraň a na asistenta režiséra, ktorý ju pred nakrúcaní osudnej scény hercovi odovzdal.

V súvislosti s vyšetrovaním podľa prokurátorky Mary Carmackovej-Altwiesovej nie je vylúčené ani trestné stíhanie Baldwina.

USA/TASR/Tvnoviny

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Exkluzívne

Dôležité udalosti