Konferencia biskupov popiera, že by sa vatikánsky nuncius nakazil v Šaštíne. Nebol údajne na Slovensku

Apoštolský nuncius pri Európskej únii arcibiskup Aldo Giordano
Apoštolský nuncius pri Európskej únii arcibiskup Aldo Giordano Zdroj: Profimedia

Arcibiskup Aldo Giordano zomrel vo štvrtok (2.11.) vo veku 67 rokov.

Apoštolský nuncius pri Európskej únii arcibiskup Aldo Giordano zomrel vo štvrtok (2.11.) vo veku 67 rokov na následky ochorenia COVID-19. Taliansky denník La Stampa podľa agentúry TASR napísal, že sa nakazil počas septembrovej návštevy pápeža Františka na Slovensku. Kancelária Konferencie biskupov Slovenska (KBS) ale tvrdí opak.

KBS poprela, že by sa arcibiskup nakazil u nás. Uvádzajú, že počas apoštolskej cesty Svätého Otca 12. – 15. septembra arcibiskup Slovensko nenavštívil, a teda nebol ani na slávnostnej svätej omši v Šaštíne.

„Správa o tom, že zomrel arcibiskup Aldo Giordano, sa nás všetkých bolestne dotkla a je nám veľmi ľúto, že nás tento vzácny duchovný otec a významný diplomat opustil," uviedla KBS. Zároveň vyjadruje úprimnú sústrasť všetkým jeho blízkym a modlí sa za neho, taktiež prosí o útechu pre pozostalých.

Neapolský denník písal, že počas záverečného dňa Františkovej návštevy na Slovensku sa v Šaštíne nakazili desiatky cirkevných hodnostárov vrátane kardinálov, medzi nimi aj vtedajší predseda Rady európskych biskupských konferencií kardinál Angelo Bagnasco a tiež niekoľko nunciov. Pôvodný článok si môžete pozrieť TU.

Giordano „nemal ukončený vakcinačný cyklus" a hospitalizovali ho na jednotke intenzívnej starostlivosti v univerzitnej nemocnici v belgickom Leuvene, kde aj zomrel.

Talian Giordano sa stal vatikánskym nunciom pri EÚ v máji tohto roku, keď nahradil francúzskeho arcibiskupa Alaina Lebeaupina.

OBRAZOM: Kľúčové momenty omše v Šaštíne. Bezák v prvom rade, prezidentka aj 50-tisíc veriacich

VATIKÁN/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti