Náhliaci sa kuchár otrávil jedlom cirkevný zbor. Jedna dôchodkyňa zomrela

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Zdroj: Shutterstock.com

Ďalších 31 ľudí malo zdravotné problémy, bez ujmy vyviezli iba vegetariáni.

Návšteva cirkevného zboru v reštaurácii sa zmenila na tragédiu. Jedlo od náhliaceho sa kuchára z anglickej reštaurácie Crewe Arms v malej dedinke Hinton-in-the-Hedges v grófstve Northamptonshire sa stalo osudným 92-ročnej dôchodkyni. Ďalších 31 ľudí sa otrávilo nedovareným mäsom, informoval The Guardian.

John Croucher (40) pripravil pre hostí populárny anglický pokrm „pastiersky koláč“, ktorý sa skladá hlavne z mäsa, zemiakov a zeleniny. Bohužiaľ, jedlu nevenoval dostatočnú pozornosť a mäso bolo nedovarené. Bez ujmy teda vyviazli iba vegetariáni a tí, čo koláč nejedli.

Po jedle prišlo viacerým členom zboru nevoľno. Farníčka Elizabeth Neumanová bola vo vážnom stave. Nevedela prestať zvracať a následne zomrela na vnútorné krvácanie.

Uverejnil používateľ The Crewe Arms Utorok 20. marca 2018

Pri vyšetrovaní sa zistilo, že kuchár porušil základné pravidlá bezpečného zaobchádzania s potravinami. Incident sa stal ešte v roku 2018, ale až v novembri 2021 zodpovedného muža aj odsúdili.

John Croucher si vinu priznal a uviedol, že sa ponáhľal. Zároveň uviedol, že táto zlá skúsenosť z neho urobila lepšieho kuchára.

Sudkyňa Sarah Campbellová uviedla, že v čase otravy jedlom mala reštaurácia zlé hodnotenie od hygienikov. Pravidelne sa porušoval systém bezpečnej práce s jedlom.

Obvinený kuchár napokon dostal štvormesačný podmienečný trest a majiteľ podniku Neil Billingham pokutu 9 000 libier (viac ako 10-tisíc eur) plus súdne trovy v hodnote tisíc libier.

LONDÝN/jh

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Otrava

Dôležité udalosti