Hrozivá nehoda: Kamión stovky metrov ťahal zakliesnené auto, vodička zúfalo mávala o pomoc

Žena volá o pomoc z auta zakliesneného pod kamiónom.
Zdroj: YouTube/Grzesiek Misiek

Pomoc nakoniec prišla od ďalšieho vodiča, ktorý incident zaznamenal na palubnú kameru.

Na diaľnici neďaleko amerického Chicaga sa minulý týždeň stala ťažko uveriteľná nehoda. Kamión nabral osobné auto a stovky metrov ho pod sebou ťahal po ceste, bez toho, aby si to šofér nákladiaka všimol. Mladá vodička, ktorá sedela v zdemolovanej Honde Accord, zatiaľ zúfalo mávala a kričala o pomoc, informuje portál FOX 11.

Vodička vykukuje z okienka, všade je dym a zápach spálených pneumatík, no muž v kabíne kamióna ani len netuší, čo sa za ním deje. Čo je však najzarážajúcejšie, nevšimol si náraz ani zmenu výkonu motora nákladiaka. Situácia zrejme bola v slepom uhle a vodič jednoducho neskontroloval pravé spätné zrkadlo. Pod kolesami kamióna sa medzitým odohrávala dráma. Celé to trvalo tak dlho, že žena stihla niekoľkokrát volať na tiesňovú linku.

Pomoc nakoniec prišla od ďalšieho vodiča, ktorý incident zaznamenal na palubnú kameru. Podarilo sa mu upútať pozornosť šoféra kamióna a ten konečne zastavil. Iba 19-ročná žena zo zakliesnenej Hondy si vydýchla. Mala obrovské šťastie. Z hrozivo vyzerajúcej nehody ako zázrakom vyviazla bez akýchkoľvek zranení. Takéto nehody sa pri tom podľa polície zväčša končia tragicky.

Kto za nehodu môže? Polícia štátu Illinois uviedla, že Leylisha Gardnerová (19) chcela zmeniť jazdný pruh a v tej chvíli sa jej auto zakliesnilo pod kamiónom. Verzie sú však dve – s ďalšou prišiel právnik vodičky, ktorý v rozhovore pre rozhlasovú stanicu WGN Radio neskôr vyhlásil, že na auto jeho klientky nabehol kamión, keď sa presúval z ľavého pruhu. O tom, kto nesie za nehodu vinu, bude rozhodovať súd.


CHICAGO/kc

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti