Návrat Terezy späť do Česka môže mať trhliny. Pakistanské úrady pripravujú voči nej nové dôkazy

Radosť hráčov Kazachstanu po góle v kvalifikácii ME 2020 proti Škótsku.
Zdroj: TASR

Na začiatku roka 2018 ju na tamojšom letisku chytili s deviatimi kilogramami heroínu.

Prípad Češky Terezy H., ktorú v januári 2018 zadržali na letisku v pakistanskom Islamabade s deviatimi kilogramami heroínu, nekončí.

Ako píše iDnes, colníci v Pakistane podajú odvolanie k jej novembrovému prepusteniu z väzenia po tom, ako ju súd zbavil obžaloby z pašovania drog.

Colná správa podľa citovaného zdroja navrhuje, aby Češka zotrvala v Pakistane až do času, kým najvyšší súd, ktorý sa odvolaním bude zaoberať, rozhodne o jej vine či nevine.

Colníci by mali predložiť nové dôkazy o tom, ako sa nakladalo s nájdenými drogami v kufri Terezy, kam putovali, kto s nimi manipuloval, kto skúmal obsah kufra a aj ako došlo k jeho odhaleniu.

Tereza vinu odmietala a pôvodne tvrdila, že o drogách nevedela, svoju výpoveď niekoľkokrát zmenila. Uviedla, že do Pakistanu prišla ako modelka a niekto jej drogy do kufra podstrčil.

Súd ju napokon poslal v marci 2019 do väzenia na osem rokov a osem mesiacov, v novembri ju však prepustili. Odvtedy zostáva na hoteli v Islamabade.

Sudcovia pri jej prepustení zobrali do úvahy nesprávne vykonané vyšetrovanie prípadu, pretože zhruba 15-kilometrová cesta drog z letiska do laboratória trvala 12 hodín.

ISLAMABAD/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Pašeráčka

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.