Výbuch bytovky vo Francúzsku: Cvičený pes zachránil spod sutín matku s dieťaťom

Zrútenie bytovky vo Francúzsku
Zrútenie bytovky vo Francúzsku Zdroj: Profimedia

Hasiči museli prekopať tunel, aby sa k nim dostali.

Spod sutín bytového domu, ktorý sa v utorok (7.12.) po výbuchu zrútil v juhofrancúzskom meste Sanary-sur-Mer, záchranári vyslobodili ženu a jej dieťa. Našli aj telo 30-ročného muža a v troskách domu pátrajú ešte po dvoch nezvestných. Informoval o tom spravodajský web Sud-Ouest, ktorý dodal, že žena a jej dieťa boli pri vyslobodzovaní pri vedomí, majú však zranenia súvisiace s výbuchom.

Veliteľ hasičov spresnil, že záchranárov na plačúce dieťa upozornil cvičený pes, ktorý následne presne lokalizoval miesto, kde sa nachádza. Hasiči potom prekopali tunel, ktorým sa k dieťaťu dostali.


Podľa jedného z hovorcov hasičského zboru departementu Var do nemocnice krátko po začiatku zásahu previezli aj ďalších troch ľudí, ktorí utrpeli ľahké zranenia.

Podľa predbežných zistení hasičov výbuch a následné zrútenie trojposchodového bytového domu mohol spôsobiť únik plynu. V domoch v najbližšom okolí prerušili dodávku zemného plynu.

Výbuch nastal v skorých ranných hodinách a podľa polície ho bolo počuť v okruhu ôsmich kilometrov. Na mieste nešťastia zasahovalo asi sto hasičov, tímy špecializujúce sa na záchranu ľudí a odpratávanie trosiek, ako aj záchranári so špeciálne cvičenými psami a posádky štyroch sanitiek.

Bytový dom, kde sa odohral výbuch, sa nachádza v prístave Sanary-sur-Mer, meste s približne 15 000 obyvateľmi, ktoré leží v departemente Var v regióne Provence-Alpes-Côte d'Azur.

NICE/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Dom

Dôležité udalosti