Najviac času v kolónach strávili obyvatelia Londýna. Autori rebríčka hodnotili aj Bratislavu

Ilustračná snímka. (9).jpg

Úplne najväčší pokles hustoty premávky zažili vďaka pandemickým opatreniam v Bogote, Bostone či Petrohrade.

Najviac času v dopravných zápchach tento rok strávili vodiči v Londýne, vyplýva to z rebríčka dopravnej vyťaženosti miest, ktorý zostavila firma Inrix.

Autori vypočítali, že v hlavnom meste Veľkej Británie strávil každý človek za volantom pre hustú premávku v priemere 148 hodín, píše portál BBC.

Napriek všeobecnému poklesu premávky v dôsledku pandémie strávili viac ako stovku hodín v kolónach aj vodiči v Paríži, Bruseli, Moskve, New Yorku alebo v Ríme.

V rámci nášho regiónu strávili v kolónach najviac času vodiči v Budapešti (92 hodín). Nasleduje Varšava (67 hodín), Praha (51 hodín) a Viedeň (40 hodín).

Zdroj: tvnoviny.sk, zdroj: inrix.com

Bratislava si medziročne v rebríčku pohoršila o 5. miest, pričom šoféri prestáli v kolónach 58 hodín. Hustota premávky v slovenskej metropole celkovo medziročne klesla až o 40 percent.

Úplne najväčší pokles hustoty premávky zažili vďaka pandemickým opatreniam v Bogote, Bostone či Petrohrade, kde sa čakanie v kolónach znížilo o polovicu.

K tomu, že práve Londýn dopadol najhoršie, podľa autorov rebríčka významne prispel vznik nových pruhov pre cyklistov. Ešte vlani pri tom bola britská metropola na 16. priečke.

Kompletný rebríček nájdete TU.

LONDÝN/kc

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Kolóny

Dôležité udalosti