V poľsko-bieloruskom pohraničí našli mŕtvolu muža

Migranti na bielorusko-poľskej hranici
Migranti na bielorusko-poľskej hranici Zdroj: TASR/AP

Pri ňom sa nachádzal batoh a nigérijský pas.

Poľskí vojaci našli v lese blízko bieloruských hraníc mŕtve telo muža. Pri ňom sa nachádzal batoh a nigérijský pas, informovala v stredu agentúra AFP. "Telo našli včera (v utorok) v lese neďaleko obce Olchówka", uviedla miestna polícia na sociálnej sieti Twitter.

Príslušníci pohraničnej stráže tiež informovali, že skupine 35 migrantov sa v noci na stredu za pomocou bieloruskej armády podarilo vynútiť si prechod do Poľska. Všetci migranti však boli zadržaní a poslaní späť.

Odkedy sa v lete vo väčšej miere začali nelegálni migranti z Blízkeho východu a Afriky pokúšať o prekročenie hranice z Bieloruska do Poľska, našli sa v pohraničí telá asi tucta migrantov, dodala AFP.

Humanitárne organizácie varujú, že počet obetí môže byť ešte vyšší, pričom upozorňujú, že momentálne poveternostné podmienky a neznalosť močaristého terénu spôsobujú, že prechody cez hranicu - mimo oficiálnych hraničných priechodov - môžu byť obzvlášť nebezpečné.

Západ obviňuje Bielorusko zo zinscenovania krízy na hranici s Poľskom v snahe vyvinúť tlak na EÚ, ktorá na režim v Minsku uvalila sankcie za represie voči opozícii a nezávislým médiám. Bielorusko argumentáciu Bruselu odmieta a vyzýva EÚ, aby migrantov prijala.

VARŠAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Poľsko

Dôležité udalosti