Sestry pochovali otca na východe Slovenska. Po rokoch zistili, že žije a leží v liečebni v Prahe

Pochovali neznámeho muža
Pochovali neznámeho muža Zdroj: TV Nova/tn.cz

Niekto sa za neho vydával s jeho strateným občianskym preukazom.

Rodina vôbec netuší, koho pochovali v hrobke v Sečovciach (okres Košice). Sestry si mysleli, že ich otec zomrel pred tromi rokmi, no teraz zistili, že leží v pražskej nemocnici. Prišlo sa na to, že sa za muža niekto vydával a preukazoval sa strateným občianskym preukazom, uvádza portál tn.cz.

Na cintoríne v Sečovciach je uložená urna neznámeho muža. Neuveriteľný príbeh sa začal v roku 2018. Lenka Pencáková, ktorá žije v Prahe a jej sestra z Belgicka, sa dozvedeli o úmrtí otca, ktorého roky nevideli. Keď prišli do pohrebného ústavu v Prahe, ukázali im kópiu občianskeho preukazu otca, ale telo nevideli. Údajne bolo v zlom stave.


Po pohrebe na Slovensku by im ani vo sne nenapadlo, že je všetko inak. Tento rok sa im ozvala polícia, že v nemocnici v Prahe leží pacient, ktorý mal byť "mŕtvy" už tri roky. Potrebujú teda testy DNA.

Identita sa potvrdila. Muž pred rokmi neohlásil stratu občianskeho preukazu a ten, kto ho našiel, sa roky za neho vydával. S cudzou identitou aj zomrel.

Skutočný majiteľ dokladu vôbec nevedel, že ho vlastne pochovali. Otec Lenky Pencákovej je momentálne v liečebni dlhodobo chorých v Prahe. Polícia teraz zisťuje, koho vlastne rodina uložila do hrobky. Pozrite si reportáž televízie NOVA.

PRAHA/jh

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti