Youtuber našiel 21 rokov nezvestných tínedžerov. Ich rodiny konečne vedia, čo sa im stalo

Nezvestní tínedžeri sa našli po 21 rokoch
Nezvestní tínedžeri sa našli po 21 rokoch Zdroj: YouTube.com/Exploring with Nug

Na dne rieky našiel vrak auta aj s telami.

Youtuber, ktorý sa na internete prezentuje ako potápač, hľadač pokladov a ľudí, našiel 21 rokov nezvestných tínedžerov. Polícia aj rodiny oboch detí konečne vedia, čo sa im stalo.

Jeremy Beau Sides je zakladateľom kanálu „Exploring with the Nug“ na YouTube, ktorý sledujú tisícky ľudí. Medzi jeho najúspešnejšie pátrania jednoznačne patrí prípad Erin Fosterovej (18) a Jeremyho Bechtela (17). Tínedžeri zmizli v apríli 2000 a polícia nemala až dodnes žiadne stopy. Jeremy ich našiel na dne rieky v Tennesse, uvádza CNN.

Youtuber natrafil na tento prípad náhodou pri prezeraní databázy nezvestných ľudí. Zistil, že ich naposledy videli v aute, ktoré patrilo Erin. Pri pátraní sa rozhodol prezrieť rieku, ktorá sa nachádzala neďaleko mesta, kde žili.


Jeremy takmer vždy pracuje sám. Vzal všetko svoje vybavenie a po náročnom pátraní našiel v rieke Calfkiller (v preklade Zabíjač teliat – predpokladá sa, že rieka dostala meno po náčelníkovi indiánskeho kmeňa) vrak auta. Potopil sa za ním a zistil, že ide presne o vozidlo Erin Fosterovej. Na predných sedadlách sa nachádzali aj pozostatky tínedžerov. Okamžite zavolal na miesto nálezu políciu.

„Tento objav bol úžasný, ale zároveň veľmi smutný, pretože zomreli dvaja mladí ľudia,“ uviedol Jeremy. Je rád, že vyšla pravda najavo a dúfa, že rodiny tínedžerov nájdu pokoj.

Polícia má teraz prípad na stole a budú sa snažiť zistiť, čo sa stalo. Hlavným vyšetrovateľom sa stal major John Meadows, ktorý bol spolužiakom oboch tínedžerov.


WASHINGTON/jh

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Ruská armáda tvrdí, že "úplne oslobodila" oceliarne Azovstaľ ON-LINE
  • Ruská armáda tvrdí, že "úplne oslobodila" oceliarsky komplex Azovstaľ v ukrajinskom prístavnom meste Mariupol, v ktorom sa skrývali poslední ukrajinskí vojaci brániaci toto mesto pred ruskou agresiou. (AFP)

  • Spojené štáty vyjadrili hlboké znepokojenie z avizovanej návštevy vysokej komisárky OSN pre ľudské práva v Číne.

  • Taliansko vypracovalo mierový plán pre Ukrajinu, ktorý predložilo generálnemu tajomníkovi OSN Antóniovi Guterresovi.