Súťaž krásy tiav toto ešte nezažila. Majitelia vylepšili svoje zvieratá botoxom

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Zdroj: Shutterstock.com

Až 40 tiav museli zo súťaže vyradiť.

Saudskoarabský festival kráľa Abd al-Azíza (prvého kráľa Saudskej Arábie) je v krajine jeden z najpopulárnejších. Jeho súčasťou je súťaž krásy tiav. Na túto obľúbenú akciu je vyčlenený pozemok s veľkosťou 32 kilometrov štvorcových severne od Rijádu. Tento rok sa prihlásili aj majitelia z Francúzska, Ruska a USA vrátane žien. Súťaž ale poznačil škandál, informovala agentúra Reuters.

Prihlásené ťavy musia byť hlavne prirodzené. To sa tento rok snažilo obísť hneď niekoľko majiteľov zvierat. Svojich „miláčikov“ vylepšili kozmetickými úpravami. Nechýbal botox či vyhľadenie rysov. Porota sa totiž pri hodnotení zameriava na tvar hlavy, krku či hrbu, držanie tela či kvalitu srsti.


Za nedovolené skrášlenie vylúčili tento rok až 40 zvierat. Prísny porotcovia použili k odhaleniu podvodov špeciálne najmodernejšie technológie. Zistili niekoľko zväčšení pyskov a nozdier, zvýraznenie svalov s použitím hormónov, vstreknutie botoxu, zväčšenie časti tiel gumovými výstužami či vyplnenie tvárových častí zvierat vypchávkami. Majiteľov čaká okrem vylúčenia aj prísna pokuta.

Okolo chovu tiav sa v Saudskej Arábii točia milióny dolárov. Cieľom takýchto súťaží je udržať význam tiav, ktoré hrajú dôležitú úlohu v beduínskej tradícii.

RIJÁD/jh

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Súťaž

Dôležité udalosti