Zahraničné

Zamestnanci Malaysia Airlines v strachu: Desia ich fotky na Twitteri!

Malaysia Airlines, lietadlo, boeing.
Malaysia Airlines, lietadlo, boeing. Zdroj: SITA

Leteckú spoločnosť čakajú výrazné zmeny. Prepúšťanie a pravdepodobne aj zmena na poste šéfa. Sú za tým letecké nešťastia a málo cestujúcich.

Letecká spoločnosť Malaysia Airlines má problém. Postupne prichádza o pasažierov, čoho dôkazom sú fotografie na sociálnych sieťach. Lietadlové kabíny zívajú prázdnotou, informuje britský DailyMail.co.uk. Po nedávnych leteckých nešťastiach stratila malajzijská spoločnosť dôveru ľudí a zlé jazyky hovoria o tom, že čoskoro ju čaká krach.


Fotografia s mužom a ďalšími tromi cestujúcimi, ktorým v pozadí spoza sedadiel trčia hlavy, vznikla tesne pred odletom z Austrálie. Na ďalšej je vidieť rodinu s malým dieťaťom, ktorá na Twittri ďakovala za prekvapenie. Prázdne sedadlá zrejme takisto nečakali. 


Vyššie spomínanú leteckú spoločnosť čaká v najbližších dňoch veľké zemetrasenie, šepká sa v kuloároch. Kreslo sa trasie vraj aj pod jej najvyšším šéfom a nového by mali zamestnanci spoznať už tento týždeň. Dôvodom sú peniaze. Pokles tržieb je vraj až príliš vysoký.

Najprv zmiznuté a potom zostrelené lietadlo s desiatkami pasažierov na palube vystrašilo mnohých ľudí po celom svete a s Malaysia Airlines už jednoducho cestovať nechcú. Dôvod báť sa však majú aj zamestnanci. Chystajú sa obrovské škrty. Spoločnosť zamestnáva až 20-tisíc pracovníkov, pričom 20 percent z nich pravdepodobne už o pár dní prepustia, informuje britská tlač.

KUALA LUMPUR / DailyMail / K.Konkoľ

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.