Taliansky biskup pokazil deťom Vianoce. Povedal im, že Santa neexistuje

Antonio Stagliano
Antonio Stagliano Zdroj: Antonio Stagliano/Facebook

Katolícka diecéza sa za jeho výroky ospravedlnila.

Katolícka diecéza na Sicílii sa verejne ospravedlnila za výroky svojho biskupa, ktorý povedal deťom, že Santa Claus neexistuje, informovala agentúra AP.

Diecéza uviedla, že biskup Antonio Stagliano nemal v úmysle brať deťom dva týždne pred Vianocami ilúzie. Údajne sa len snažil zdôrazniť ozajstný význam Vianoc príbehom o svätom Mikulášovi - biskupovi, ktorý obdarovával chudobných a bol prenasledovaný rímskym cisárom.

Talianske médiá citovali Stagliana, ktorý počas nedávnej náboženskej slávnosti povedal, že Santa neexistuje a že jeho červený kostým vytvorila spoločnosť Coca-Cola za účelom propagácie.

Po kritických reakciách na sociálnych sieťach sa sicílska diecéza ospravedlnila. „Je mi veľmi ľúto, že Stagliano týmto vyjadrením vyvolal u detí sklamanie. Chcem zdôrazniť, že jeho zámer bol úplne iný," napísal hovorca diecézy Alessandro Paolino na Facebooku.

„Určite nesmieme ničiť predstavivosť detí, ale čerpať z nej dobré príklady, ktoré sú pre život pozitívne," dodal s tým, že práve Santa Claus môže deti presvedčiť o dôležitosti obdarovávania, štedrosti a zdieľania. Paolino však tiež povedal, že sa treba vyvarovať toho, aby bol Santa Claus symbolom konzumu a túžby „nakupovať a nakupovať".

Zatiaľ čo niektorí rodičia uvítali biskupovu snahu zamerať sa na katolícky význam Vianoc, iní Staglianovi vyčítali, že zasahoval do rodinných tradícií a osláv a pokazil deťom predvianočný čas, navyše v dobe ovplyvnenej pandémiou koronavírusu. „Ukázali ste, že pokiaľ ide rodinnú výchovu a deti, nerozumiete ničomu," napísala v komentári jedna z užívateliek sociálnych sietí.

RÍM/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Taliansko

Dôležité udalosti