Vladimir Putin prezradil, čím sa musel živiť počas ekonomickej krízy po rozpade Sovietskeho zväzu

Ruský prezident Vladimir Putin.
Zdroj: Profimedia.sk

Ruský prezident prvýkrát verejne prehovoril o osobných ťažkostiach, ktoré zažíval v prvej polovici 90. rokov, keď Rusko zažívalo dvojcifernú infláciu.

Ruský prezident Vladimir Putin o svojom osobnom živote počas turbulentných udalostí na prelome 80. a 90 rokov veľa nehovorí, no teraz urobil výnimku. Pri príležitosti 30. výročia pádu Sovietskeho zväzu si na udalosti z roku 1991 zaspomínal v dokumentárnom filme nazvanom "Rusko. Nová história".

„Išlo o rozpustenie Ruska pod názvom Sovietsky zväz,“ uviedol Putin, podľa ktorého Západ očakával, že ďalšie trieštenie je iba otázkou času.

To, že Vladimir Putin, ktorý pôsobil ako agent KGB vo vtedajšej NDR, považuje kolaps ZSSR za najväčšiu geopolitickú tragédiu 20. storočia, je dlhodobo známe. Teraz však prvýkrát verejne prehovoril o osobných ťažkostiach, ktoré ho postihli v prvej polovici 90. rokov, keď Rusko zažívalo dvojcifernú infláciu.

„Niekedy som si musel privyrábať ako taxikár. Nie je príjemné o tom hovoriť, no aj také veci sa stávajú," prezradil ruský prezident.

Taxíkov bolo v tom čase v Rusku málo. Takýmto spôsobom si privyrábali mnohí ľudia, často na to využívali pracovné vozidlá, napríklad aj sanitky.

Reuters uvádza, že Putinove výroky, ktoré v nedeľu odvysielala štátna televízia, zrejme medzi kritikmi súčasného ruského prezidenta ďalej posilnia špekulácie ohľadom jeho zámerov v zahraničnej politike. Podľa nich plánuje Sovietsky zväz obnoviť a v súčasnosti uvažuje o útoku na Ukrajinu. Takéto obvinenia Kremeľ odmieta.

MOSKVA/kc

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Sovietsky zväz

Dôležité udalosti