Najskôr mu vynadali, potom ho vynášali do nebies. Kojenca zachránil šiesty zmysel domáceho miláčika

Ilustračná snímka.
Zdroj: shutterstock/BIGANDT.COM

Po zverejnení príbehu sa rodine ozvali desiatky ľudí, ktorí majú so svojimi domácimi miláčikmi podobnú skúsenosť.

Rodina z amerického štátu Connecticut vďačí za záchranu života svojho najmladšieho člena psovi. Matka Kelly Andrewová na sociálnej sieti porozprávala, ako takmer prišla o nedávno narodenú dcéru.

Nebyť ich domáceho maznáčika bostonského teriéra Henryho a jeho silného inštinktu, teraz by sa s veľkou pravdepodobnosťou pripravovali na pohreb potomka, píše portál Veterinarian.

V pondelok večer, keď sa už rodina pripravovala na spánok, si Kelly všimla, že Henry stále chodí okolo detskej izby, v ktorej spala jej dcéra. Pes s tým neprestal, ani potom, keď si rodičia išli ľahnúť. Dobíjal sa do izby a Andrewowci už boli nahnevaní, že ich nenechá vyspať. Keď však išli skontrolovať spiacu dcéru, zistili, že nedýcha. Až vtedy si uvedomili, o čo Henrymu celý čas išlo. Dcéru okamžite odviezli do nemocnice, kde ju lekári stabilizovali.

Kelly na druhý deň na sociálnej sieti zverejnila fotografiu dcérky v manželovom náručí na nemocničnom lôžku.

„Strávili sme noc v nemocnici. Henry stále štekal a dobíjal sa do detskej izby, bola som naňho nahnevaná, on sa nám pritom iba snažil naznačiť, že malá je chorá. Nebyť jeho, neviem, ako by to dopadlo,“ napísala Kelly k fotkám.

„Dieťatku sa dnes darí oveľa lepšie a už sme doma s Henrym, ktorý celú noc strážil dom aj napriek tomu, že sa bojí tmy. Takého skvelého psa si asi ani nezaslúžime,“ dodala šťastná matka a poďakovala sa aj lekárom v Connecticut Children Hospital, ktorých označila za skutočných hrdinov.

Po zverejnení príbehu sa rodine ozvali desiatky ľudí, ktorí majú so svojimi domácimi miláčikmi podobnú skúsenosť.

HARTFORD/kc

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti