Chlapec (4) bol u starých rodičov. Keď chcel pohladkať šteňatá, jedno z nich mu odtrhlo ruku

Miesto incidentu.
Zdroj: Reprofoto: YouTube/Pitbull Victim Awareness

Privolaný policajt sa s podobným prípadom ešte nestretol.

Chcel si pohladkať šteňatá, no skončilo sa to tragicky. Štvorročný chlapec z amerického štátu Oklahoma však pri tomto pokuse prišiel o ruku. Píše portál Newsweek.

Axel Foster bol na víkend u svojich starých rodičov v meste Tecumseh. Chcel si pohladkať pitbullov v ohrade. Keď do nej nastrčil pravú ruku, jedno zo zvierat sa mu do nej zahryzlo tak silno, že mu ju celú odtrhlo tesne pod ramenom.

„V minulosti som videl niekoľko pohryznutí psom, dokonca aj ako zaútočili na deti, ale nikdy som sa nestretol s amputáciou,“ uviedol tamojší náčelník polície JR Kidney.

Dodal, že po príchode na miesto bola ruka stále v ohrade. „Keď sme sa spolu s veterinármi ju snažili získať späť, pes začal byť agresívny,“ skonštatoval. Podľa polície sa jedno zo šteniat snažilo ruku žuvať.

Chlapca okamžite previezli do nemocnice, aby mu ruku zachránili. Operácia však, žiaľ, nebola úspešná. „Utekali sme za ním do nemocnice, Tam nám povedali, že jeho ruka bola amputovaná od tela. Nenachádzam slov,“ povedala zdrvená matka Destiny.

Psa, ktorý toto spôsobil, zastrelili. Celý prípad však bude vyšetrovať polícia. V prípade, ak zistia, že chlapec nebol v tom čase pod dohľadom, môže hroziť starým rodičom obvinenie zo zanedbania starostlivosti o dieťa.

Alex ešte nie je z najhoršieho vonku. Čakajú ho ešte operácie, aby mu doktori zachránili aspoň časť paže. Rodina pri tejto príležitosti zriadila zbierku na GoFundMe.


OKLAHOMA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme USA

Dôležité udalosti