Nikto nemá na Vianoce takú výzdobu, ako oni. Budete sa čudovať, kam to vôbec dávajú

grab vianoce.jpg

Vianoční držitelia svetových rekordov sú na svoje kolekcie právom hrdí.

Pozrite sa na najväčšie vianočné zbierky dekorácií na svete. Ich majitelia na svoje „úlovky“ nedajú dopustiť a svoju zbierku majú v pláne ďalej rozširovať. Okrem toho, že sú zapísaní v Guinnessovej knihe rekordov, majú na Vianoce jednoznačne najpestrejšiu výzdobu.

Seniorka z britského Walesu, ktorá dostala prezývku „Nana Baubles“ (Babička ozdôb), má doma takmer 1 800 vianočných dekorácií či ornamentov. Jej kolega, tiež z Veľkej Británie, je zase držiteľom rekordu v počte vianočných brošní.

Do Guinnessovej knihy rekordov ich zapísali v stredu 15. decembra. Sylvia Popeová zo Swansea a Adam Wide z Hastingsu sú nadšení.

„Všade kam idem a vidím peknú vianočnú „čačku“, zoberiem si ju domov,“ prezradila seniorka.

Kolekcia pána Widea, ktorý momentálne žije v Berlíne, sa skladá zo 7 929 vianočných brošní. Dodnes nevie, prečo ich vlastne začal zbierať.

„Bol som v obchode, hľadal som niečo vianočné do bytu a našiel som malú brošňu. Povedal som si, že to bude pekná lesklá vec v mojej skrinke. Tak som si kúpil prvú,“ prezradil. Ako prezradil agentúre Reuters, postupne sa nimi stal posadnutý. „Sú fascinujúce,“ dodal.


LONDÝN/jh

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Výzdoba

Dôležité udalosti