Babiš na poslednej tlačovke: Aká bola naša vláda, to zhodnotí história

Český premiér Andrej Babiš.
Zdroj: TASR/AP/ Petr David Josek

Išlo o posledné mediálne vystúpenie vlády v demisii.

Babiš: Krajinu odovzdávame novej vláde v dobrom stave

Dosluhujúci český premiér Andrej Babiš (ANO) v piatok ráno zorganizoval poslednú tlačovú konferenciu vo funkcii, niekoľko hodín pred formálnym odovzdaním úradu nastupujúcemu predsedovi vlády Petrovi Fialovi (ODS).

Babiš na úvod tlačovej konferencie povedal, že zvolal posledné rokovanie vlády, aby sa poďakoval svojim ministrom za spoluprácu. Za úspech považuje, že jeho kabinet vydržal celé funkčné obdobie.

„Ako sme sľúbili, vláda pracovala až do posledného momentu. O 12.30 h budem tu v Strakovej akadémii vítať nového premiéra Fialu,“ povedal Babiš. Premiér v demisii vyhlásil, že krajinu odovzdáva v dobrom stave.

„Aká bola naša vláda, to zhodnotí história. ČR však prosperuje, máme nízku nezamestnanosť a podarilo sa nám udržať nízku zadlženosť. Ratingové agentúry nám dávajú skvelé ratingy,“ vyhlásil Andrej Babiš.

Na záverečnej tlačovej konferencii vystúpil dosluhujúci premiér spolu s vicepremiérom Karlom Havlíčkom, vicepremiérkou Alenou Schillerovou a ministrom zdravotníctva Adamom Vojtěchom.

Išlo o posledné mediálne vystúpenie vlády v demisii. O 11.00 h prezident Miloš Zeman na zámku v Lánoch vymenuje novú vládu premiéra Fialu, čím sa kabinet zložený zo strán ODS, TOP 09, KDU-ČSL, Piráti a Starostovia ujme oficiálne moci v krajine.

PRAHA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Politika

Dôležité udalosti