Obrovský škandál v Británii. Pakistanci znásilnili 1400 detí

Pakistanci znásilnili v Británii 1 400 detí

Násilníci niektoré deti poliali benzínom a hrozili im upálením, ak nebudú poslušné.

V anglickom meste Rotherham sa v rokoch 1997 až 2013 stalo podľa zistení úradov obeťami sexuálneho zneužívania najmenej 1400 detí. Informovala o tom autorka úradnej správy Alexis Jayová. Podľa nej deti vo veku aj 11 rokov boli znásilňované, unášané, predávané a bité.

Väčšina páchateľov bola podľa dokumentu pakistanského pôvodu. Správu si vedenie mesta vlani nechalo vypracovať po tom, čo polícia vyšetrovala a zatkla päť miestnych mužov pre podozrenie, že sexuálne zneužívali mladé dievčatá.

Podozrenie, že sa v meste zneužíva veľa detí, sa objavili už v rokoch 2002 a 2006 a boli o tom vypracované tri úradné správy. Polícia k tomu ale vtedy pristupovala pomaly, povedala autorka novej správy.

Prvá z predchádzajúcich správ bola zmetená zo stola, ostatné dve boli podľa Jayovej ignorované.

Násilníci niektoré deti poliali benzínom a hrozili im upálením, ak nebudú poslušné. Hrozili im tiež zbraňami, alebo ich nútili sa pozerať na nejaké obzvlášť brutálne znásilnenie s hrozbou, že to isté môže postihnúť aj ich, ak o svojom zneužívaní niekomu povedia, dodala Jayová.

Prípad na verejnosť doteraz neprenikol tiež preto, že sa tamojší sociálni pracovníci obávali, že budú považovaní za rasistov, keď sa prípady sexuálneho zneužívania týkali prevažne páchateľov iného etnika.

ROTHERHAM/tn.cz

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti