Na mol opitý hovorca českého prezidenta nevedel ani zaplatiť za taxi. Ratovala ho záchranka i polícia

Jiří Ovčáček na archívnej fotografii.
Jiří Ovčáček na archívnej fotografii. Zdroj: Profimedia

Incident sa stal v Prahe okolo tretej hodiny rannej.

Hovorca českého prezidenta Jiří Ovčáček mal byť v noci na piatok prevezený do nemocnice. Podľa webu aktu.cz pri prevoze asistovala polícia, pretože bol opitý a agresívny. Pre spravodajský sever iDNES.cz to taktiež potvrdil dobre informovaný zdroj z okolia hradnej kancelárie.

"Bolo to v piatok okolo tretej hodiny rannej. Môžem potvrdiť, že policajti vyrážali na oznámenie do ulice Dělnická v pražských Holešoviciach, kde sa nachádzal muž vo vozidle taxislužby a odmietal vozidlo opustiť," povedal hovorca pražskej polície Richard Hrdina.

Podľa jeho slov po príchode na miesto policajti zistili, že muž je značne pod vplyvom alkoholu. "Následne ho privolaná záchranná služba previezla do nemocnice na vyšetrenie. Išlo o muža ročník 1979," dodal.

Ovčáček sa narodil 13. januára 1979, píše iDNES.cz. Zdroj z okolia Hradu serveru následne potvrdil, že išlo o Jiřího Ovčáčka.

Zásah potvrdila i hovorkyňa pražskej záchranky Jana Poštová s tým, že muža previezli do pražskej Ústrednej vojenskej nemocnice (ÚVN) na vyšetrenie.

Redakcia iDNES.cz požiadala Ovčáčka o vyjadrenie, ten doteraz nereagoval. Jiří Ovčáček chýbal na piatkovom ceremoniáli, počas ktorého český prezident Miloš Zeman menoval na zámku v Lánoch ministrov novej vlády Petra Fialu, všíma si na svojom webe česká televízia CNN Prima news.

Česká spravodajská agentúra AKTU.cz vyspovedala vodiča taxíku, podľa ktoréhu mu Ovčáček ani nezaplatil. Celý rozhovor, v ktorom šofér opísal nočné udalosti, si môžete vypočuť tu.

Ovčáček neskôr v sobotu pre TV Nova povedal, že ho zlyhanie mrzí a že v posledných týždňoch prežíval náročné pracovné obdobie. „Ospravedlňujem sa pánovi taxikárovi, záchranárom aj policajtom. Mrzí ma to, hanbím sa za to a žiadam o odpustenie," uviedol Ovčáček s tým, že na vodiča zohnal kontakt a plánuje sa mu ospravedlniť a splatiť svoj dlh.

PRAHA/TASR, ml

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Miloš zeman

Dôležité udalosti