Vatikán vyšetruje ďalších 251 údajných pedofilov v katolíckej cirkvi

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Zdroj: TASR

Upozornil na nich španielsky denník.

Vatikán začal interné vyšetrovanie v prípade 251 údajných pedofilov v španielskej katolíckej cirkvi, o ktorých uplynulých rokoch písal španielsky denník El País. Informovali o tom v nedeľu španielske médiá.

„Cirkev začala rozsiahle, v Španielsku bezprecedentné, vyšetrovanie 251 duchovných a viacerých laických organizácií obvinených zo sexuálneho napadnutia maloletých osôb," uviedol El País. Dodal, že ide o prípady, ktoré tento denník vyšetruje už tri roky.

El País ďalej informoval, že Vatikán začal uvedené podozrenia vyšetrovať po tom, ako mu bola 2. decembra doručená správa o investigatívnych zisteniach tohto španielskeho denníka s podrobne zachytenými obvineniami a výpoveďami svedkov týkajúcich sa prípadov z rokov 1943 až 2018.

Takýmito prípadmi sa zaoberá vatikánska Kongregácia pre náuku viery, ktorá začatie vyšetrovania zatiaľ oficiálne nepotvrdila.

Španielska biskupská konferencia v nedeľu zopakovala svoj záväzok a ochotu podujať sa na vyšetrovanie všetkých prípadov zneužívania. Zároveň vyjadrila želanie povzbudiť všetky obete takýchto činov, aby sa ozvali.

VATIKÁN/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Cirkev

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.