Češka Tereza zrejme tajne opustila Pakistan. Mala by byť už v Česku

Pašeráčka Tereza je na slobode
Pašeráčka Tereza je na slobode Zdroj: Profimedia

Podľa pakistanských colníkov už odišla z moslimskej krajiny.

Češka Tereza Hlůšková (25), ktorú prepustili z pakistanského väzenia a zbavili ju obvinení z pašovania drog, by sa už mohla nachádzať v Česku. Podľa informácií miestnych colníkov tajne opustila moslimskú krajinu, píše blesk.cz.

V pondelok (20.12.) na súde uviedol právny zástupca colníkov Ali Aftab, že Tereza H. opustila krajinu.

Obaja právnici oslobodenej Češky oficiálne požiadali o vydanie jej pasu, ale bez jej podpisu. Colníci tvrdia, že dokumenty nie sú pravé. Terezu prepustili údajne z pakistanu na špeciálnu žiadosť pakistanského ministra zahraničia.

České ministerstvo zahraničných vecí návrat Terezy domov odmietlo komentovať. „Informáciu, že by česká občianka opustila Pakistan potvrdiť nemôžeme. Platí, že s ohľadom na prianie rodiny i bezpečnosť našej občianky nebudeme k prípadu uvádzať konkrétne informácie, ktoré sa týkajú jej presunu do ČR,“ uviedol hovorca ministerstva Jakub Augusta.

Terezu zadržali na pakistanskom letisku v roku 2018. V jej kufri našli deväť kilogramov heroínu. O rok neskôr ju pakistanský súd poslal na vyše osem rokov do väzenia. Po takmer štyroch rokoch vo väzení ju prepustili v novembri tohto roka pre nedostatok dôkazov.


PRAHA/jh

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Tereza Hlůšková

Dôležité udalosti