Trapas v hlavnom prenose: Moderátorka oznámila pápežovu smrť, potom sa ospravedlnila

moderátorka.png

Kylie Pentelow vyhlásila pápeža za mŕtveho na konci reportáže o jeho príhovore.

Nepríjemnú skúsenosť má za sebou novinárka a moderátorka britskej televízie ITV Kylie Pentelow. V priamom prenose omylom vyhlásila pápeža Františka za mŕtveho. Nepravdivú skutočnosť si moderátorka v sekunde uvedomila a ospravedlnila sa. Televízny záznam sa však okamžite začal virálne šíriť internetom a o prípade informovali viaceré médiá po celom svete ako Daily Mail, Deadline či NDTV.

Pápež František mal 26. decembra svoj tradičný vianočný príhovor. Reportáž o pápežovom posolstve zakončila televízna moderátorka so slovami, že „Jeho smrť bola oznámená...“, čím ho vyhlásila za mŕtveho. Podľa zverejneného záznamu informácia Pentelowú zaskočila a okamžite sa za ňu ospravedlnila. Pri opätovnom zábere na moderátorku kamera zachytila, ako zmätená Pentelow odkladá papiere, z ktorých komentár čítala. Za chybné vyhlásenie tak zrejme ani tak nemôže moderátorka, ako nesprávne pripravený scenár.

Rovnaký názor mali aj pozorní diváci, ktorí okamžite začali na sociálne siete pridávať videá a komentáre o vyhlásenej pápežovej smrti. Iní si neodpustili negatívne reakcie na jej osobu. Televízia ITV sa doposiaľ k incidentu nevyjadrila.

Vo svojom vianočnom príhovore pápež vyzdvihol význam rodiny v živote každého človeka a vyjadril znepokojenie nad klesajúcou pôrodnosťou. Vyzval tiež k svornosti a dialógu, ktorý je podľa neho jediným prostriedkom, ktorým sa dajú vyriešiť rodinné aj vojenské konflikty. V súčasnej dobe pandémie koronavírusu je podľa neho tiež dôležité neuzatvárať sa do seba a nesnažiť sa zvládnuť veci na vlastnú päsť.

VEĽKÁ BRITÁNIA/tvnoviny.sk, vd

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Moderátorka

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.