V berlínskej zoo uhynul najstarší ľadový medveď v Európe

Medvedica Katjuscha.
Zdroj: Twitter.com/Zoo Berlin

Medvedicu menom Katjuscha uhynula vo veku 37 rokov.

Berlínska zoo prišla o svoju slávnu samicu medveďa ľadového. Medvedica menom Katjuscha uhynula vo veku 37 rokov a svojho partnera Knuta prežila o celé desaťročie. Katjuscha bola považovaná za najstaršieho ľadového medveďa v Európe.

Ako v pondelok informovala agentúra DPA, strážna služba zoo objavila medvedicino mŕtve telo v jej vonkajšom výbehu na Štedrý deň, 24. decembra.

Ľadové medvede sa bežne dožívajú 25 až 30 rokov. Katjuscha mala problémy so srdcom a už dlhí čas potrebovala veterinárnu liečbu.

Katjuscha sa narodila v zoo v meste Karlsruhe v roku 1984 a do Berlína prišla o rok neskôr. Vlastné potomstvo nemala.

V berlínskej zoo žila v páre s Knutom, ktorý sa narodil 5. decembra 2006. Jeho matka, medvedica Tosca, ho po pôrode odmietla a tak ho musel kŕmiť ošetrovateľ z dojčenskej fľaše.

Medveďov pohnutý osud a roztomilý zjav z neho urobili miláčika nielen celého národa, ale aj sveta a Nemecko prežívalo doslova „knutomániu“. Nemecko bolo preto v šoku, keď v roku 2011 náhle uhynul v dôsledku problémov s mozgom.

V druhej zoologickej záhrade v Berlíne - v Tierparku, ktorý sa nachádza vo východnej časti mesta a vlastní ho rovnaká firma - žijú ešte dva ľadové medvede.

BERLÍN/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zoo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.