Tragédia v Los Angeles: Policajt pri zásahu neúmyseľne zastrelil mladé dievča (†14)

Tragédia v Los Angeles: Policajt pri zásahu neúmyseľne zastrelil mladé dievča (†14)
Zdroj: Reprofo: Reuters

Polícia zverejnila video zo zásahu na mieste činu.

Mimoriadnu tragédiu vyšetruje polícia v Los Angeles. Deň pred Vianocami (23.12.) zasahovala polícia v obchodnom dome, kde policajt strielal na muža podozrivého z napadnutia. Jedna z guliek však prerazila stenu skúšobnej kabíny, v ktorej smrteľne zasiahla 14-ročnú tínedžerku Valentinu Orellana-Peralta.

Príslušníci Los Angeleskej polície (LAPD) dostali niekoľko hlásení o útoku so zbraňou a možnej prebiehajúcej streľbe v obchodnom dome. Podľa zverejneného videa zo zásahu, polícia vošla so zbraňami do obchodného domu. Keď policajti vyšli po eskalátore na horné poschodie, našli na zemi krvácajúcu ženu. Jeden z nich sa preto otočil a spustil streľbu na podozrivého útočníka, ktorého usmrtil. Zranenú ženu previezli do nemocnice.

Pri kontrolovaní miesta činu si všimli policajti dieru po vystrelenej guľke v stene skúšobnej kabíny, priamo za miestom, kde stál podozrivý. Po prehľadaní priestorov našli mŕtvu 14-ročnú dievčinu. Telo obete na zverejnenom videu neukázali. Polícia predpokladá, že Valentinu zasiahla guľka z policajnej zbrane.

Policajt, ktorý je za jej smrť pravdepodobne zodpovedný, bol dočasne stiahnutý z terénu a umiestnili ho na administratívne oddelenie. Oba prípady teraz polícia vyšetruje. Šéf LAPD sľúbil dôkladné, úplné a transparentné preverenie tragédie.

V čase streľby nakupovalo dievča s mamou šaty na blížiacu sa oslavu jej 15. narodenín, nazývanú quinceanera. Ide o špeciálnu ceremóniu vychádzajúcu z hispánskej tradície.

Zverejnené video si môžete pozrieť nižšie:LOS ANGELES/tvnoviny.sk, vd

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti