Zahraničné

Neuveriteľné stretnutie: Muž sa stretol s mladíkom, ktorý má srdce jeho syna

Will Pope a Steve Ince sa stretli pred kamerami
Zdroj: DailyMail

Will takto pred rokom márne čakal na darcu. Teraz sa stretol s jeho otcom.

Ľudia s chorým srdcom roky čakajú na vhodného darcu jedného z najdôležitejších orgánov v tele. Často sa operácie ani nedočkajú a zomrú na zlyhanie srdca. Mladík Will Pope mal ale šťastie. Vlani mal tak najkrajší Silvester a Nový rok v živote.

Will je 21-ročný mladík z Veľkej Británie. Minulý rok o takomto čase ležal v nemocničnej posteli a čakal na darcu srdca. Nakoniec sa ním stal mladý chlapec, ktorý zahynul pri dopravnej nehode.

Zdroj: DailyMail

Pre jednu rodinu to znamenalo tragédiu, pre druhú zázrak. Will je nesmierne vďačný za život a chcel osobne poďakovať rodičom zosnulého chlapca. Stretol sa tvárou v tvár s otcom, ktorý prišiel o syna Toma (†20).

Mladík najskôr nemal tušenie, koho srdce dostal. Keď už ale bilo v jeho tele, neustále pociťoval väčšiu túžbu zistiť to. Nakoniec sa mu to podarilo a osobne si potriasol rukou so Steveom Inceom, otcom darcu jeho nového srdca.

Will kontaktoval Steva cez Facebook. Dozvedel sa o ňom vďaka britským novinám. Dal si dokopy dátumy a hneď mu bolo jasné, že práve jeho syn musel byť tým darcom. Napísal mu mail, v ktorom povedal, že sa s ním túži stretnúť, len aby vedel, že Tomova smrť nebola zbytočná a zachránila inému život.

Zdroj: DailyMail

Steve dlho uvažoval nad tým, či vôbec odpíše späť. Nakoniec sa s Willom aj stretol. A bol to on, kto mu ďakoval za to, že posledné želanie jeho syna sa stalo skutočnosťou.

Pri ich stretnutí boli aj televízne kamery. Chceli tak verejnosti ukázať, že dobrovoľné darovanie orgánov v prípade náhlej smrti môže niekomu, kto si to zaslúži, zachrániť život.

Vzájomné stretnutie Willa so Stevom ale nebolo jednoduché ani pre jedného z nich. Pred tým obaja navštívili psychológa, aby vedeli ustáť emócie, ktoré by mohli vyjsť na povrch. Zvládli to ale skvele. Dokonca sa aj objali.

Zdroj: DailyMail

LONDÝN/JH, Daily Mail

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.