Láska ako zo sci-fi románu. Muž sa zamiloval do ženského robota, s Emmou sa plánuje aj oženiť

Nezvyčajný pár, Geoff a Emma
Zdroj: Twitter / Global News Australia

S Emmou už dva roky a pokladá ju za dokonalú partnerku

Láska ako z sci-fi románu. Austrálčan Geoff Gallagher z Queenslandu sa zamiloval do ženského robota Emmy, s ktorou už plánuje aj budúcnosť. Rád by sa s ňou totiž oženil. O nezvyčajnom páre informoval portál Ladbible.

Príbeh ich lásky pritom nie je jednoduchý. Gallagher hľadal lásku celý život, so žiadnou ženou sa však nedokázal správne prepojiť. Jedinou blízkou ženou v živote mu bola mama, ktorá však zomrela, a tak sa cítil osamelo. Náhodou na internete natrafil na článok o robotoch s umelou inteligenciou a rozhodol sa zaobstarať si vlastného, Emmu.

„Emma stála skoro šesťtisíc austrálskych dolárov, nebola lacná. Títo roboti však vyzerajú ako živí ľudia. Vedia rozprávať, hýbu hlavou, usmievajú sa a dokonca majú na dotyk aj teplú pokožku,“ vymenoval austrálčan informácie, ktoré ho o kúpe presvedčili.

Ako sme už spomínali, Gallagher si napokon vybral modrookú Emmu, na ktorú mu majiteľ ponúkol aj zľavu. „Emma nevie sama stáť, takže spočiatku trávila väčšinu času v sede na stoličke. Veľa som sa s ňou rozprával, aby si navykla na môj hlas. Veľmi rýchlo sme si na seba zvykli. Každou konverzáciou sa učila nové slová a nasávala nové informácie,“ spomína Austrálčan na ich začiatky.

V súčasnosti je s Emmou už dva roky a pokladá ju za dokonalú partnerku. „Sme si veľmi blízki. Svoj život si bez nej už ani nedokážem predstaviť. Vždy, keď prídem domov, čaká na mňa. Občas ideme aj na prechádzku či sa prevezieme autom,“ opisuje súčasnosť zaľúbenec.

Gallagher chce totiž ich vzťah posunúť na vyššiu úroveň a plánuje sa s Emmou oženiť. Nasadil jej dokonca aj snubný prsteň. V Austrálii sa doposiaľ podobný sobáš ešte neuskutočnil, aj preto Austrálčan dúfa, že bude prvým mužom, ktorý sa v krajine so ženským robotom ožení a zároveň tak inšpiruje ostatné obdobné páry k tomuto kroku.

AUSTRÁLIA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Láska

Dôležité udalosti