Zahraničné

Separatisti priznali, že na ich strane bojujú ruskí vojaci

Ukrajinskí vojaci.
Ukrajinskí vojaci. Zdroj: TASR

Sú medzi nimi vraj aktívni ruskí vojaci, ktorí dali na dovolenke prednosť pred odpočívaním na pláži bojom za slobodu Donbasu.

Premiér samozvanej Doneckej ľudovej republiky (DĽR) Alexandr Zacharčenko vyhlásil, že v radoch domobrany bojuje približne 3000-4000 ruských dobrovoľníkov. Medzi nimi sú aj vojaci Ruskej federácie. Jeho vyhlásenie dnes odvysielala televízia Rossija 24 a citovali ho aj agentúry ITAR-TASS a RIA Novosti.

"Kyjev a Západ opakovane hovoria o ruskej vojenskej invázii, aby nejako ospravedlnili masívne porážky, ktoré ukrajinská armáda utrpela za posledné mesiace. Nikdy sme netajili, že v našich radoch bojuje mnoho Rusov," povedal Zacharčenko s tým, že okrem dobrovoľníkov nemajú od Ruska žiadnu vojenskú pomoc.

Premiér priznal, že medzi dobrovoľníkmi nie sú len bývalí ruskí vojaci. "Poviem to ešte otvorenejšie. V našich radoch bojujú aj súčasní vojaci, ktorí sa rozhodli tráviť dovolenku nie na pláži, ale medzi nami, bratmi, ktorí bojujú za slobodu Donbasu... Je to typické len pre Rusov," poznamenal. Dodal, že ruskí dobrovoľníci "bohužiaľ, utrpeli nejaké straty".

Domobrana DĽR medzitým oznámila, že v stredu zajala 89 príslušníkov ukrajinských síl. "V katastri obce Uľjanivske sa vzdalo 65 obkľúčených príslušníkov pohraničnej služby. Počas bojov s domobranou pri dedine Petrivske 24 vojakov z 93. brigády prestalo klásť odpor a vzdalo sa," uvádza sa vo vyhlásení DĽR.

DONECK/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.