Oklepú ich kladivami a predajú. Nákladná loď doviezla do Ruska autá obalené v slanom ľade

Z nákladnej lode vykladajú auto obalené ľadom.
Zdroj: Profimedia.sk

Mnohé z vozidiel boli pokryté takou hrubou vrstvou ľadu, že nebolo možné ich rozpoznať.

Do ruského prístavu Vladivostok na Ďalekom východe koncom roka dorazila loď pokrytá silnou vrstvou slaného ľadu. Zimná plavba cez Japonské more sa poriadne podpísala pod stav nákladu, ktorý tvoria prevažne autá z Japonska. Budúci majitelia týchto vozidiel tak môžu zažiť nepríjemné prekvapenie.

Výroba nových áut po celom svete viazne a nestíha uspokojiť dopyt. Majitelia často čakajú na nové vozidlá dlhé mesiace a zrejme nikto by nechcel dostať auto v takomto stave.

Nákladná loď Sun Rio dorazila do Vladivostoku z juhokórejského Pusanu krátko po Vianociach. Podľa portálu VL.ru vyrazila z Južnej Kórey s nákladom nových aj zánovných vozidiel Honda a ďalších japonských značiek. Veľká časť nákladu bola na otvorenej palube vystavená extrémnemu počasiu. Mnohé z vozidiel boli pokryté takou hrubou vrstvou ľadu, že nebolo možné ich rozpoznať. 

Zdroj: Profimedia.sk

Za bielu pokrývku môže kombinácia silného vetra, studeného vzduchu a rozbúreného mora. Kapitán lode pre portál VL uviedol, že rýchlosť vetra bola vyššia ako obvykle, no podobné plavby nie sú až také výnimočné: „Námorníci sú na to zvyknutí. Stalo sa to už viackrát, náklad sme vyložili a všetko bolo v poriadku.“

Podľa majiteľa najväčšieho autobazára vo Vladivostoku nie sú takéto zásielky áut v zime  až taká rarita. S tým, že niektoré vozidlá budú poškodené, sa vraj počíta. 

Zdroj: Profimedia.sk

Poškodenie ale môže byť vážne. Slaná voda autám rozhodne nerobí dobre. U niektorých sa naviac pod náporom ľadu rozbili okná a voda sa dostala aj dovnútra, kde zamrzla.

Škrabance mohli pribudnúť pri neopatrnom rozmrazovaní vozidiel. Námorníci sa s tým totiž veľmi nepárajú a okrem chemických prostriedkov používajú aj kladivá a páčidlá.

  

VLADIVOSTOK/kc

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Rusko

Dôležité udalosti