VIDEO: Dôchodcu okradol neuveriteľne drzý vreckár, v taške mu šmátral pol minúty

Bezpečnostná kamera zachytila zlodeja v akcii.

Incident sa stal ešte pred Vianocami, no polícia zverejnila video až teraz.

Drzosť zlodejov nepozná hranice. Presvedčil sa o tom dôchodca, ktorý doplatil na dôslednosť pri balení zeleniny v supermarkete v Prahe 5, informuje portál iDNES.

Zatiaľ čo sa senior skláňal nad nákupným vozíkom a ukladal do tašky vybrané plody, muž stredného veku vytiahol peňaženku z príručnej tašky, ktorú mal dôchodca prehodenú cez rameno. Vreckár sa pri tom prezentoval poriadnou dávkou trpezlivosti a drzosti.

Zo záznamu z bezpečnostnej kamery je vidieť, že ulička medzi regálmi bola v tom čase takmer prázdna. Stačilo by, keby sa dôchodca otočil, a zlodej by mal čo vysvetľovať. Páchateľ však nebol sám, z jednej strany uličky dávala pozor jeho komplicka, po ktorej teraz polícia pátra rovnako ako po vreckárovi.

Incident sa stal ešte pred Vianocami, no polícia zverejnila video až teraz a požiadala verejnosť o pomoc pri stotožnení páchateľov, ktorých tváre vidno na zázname.


„Podozrivý muž v nestráženom okamihu chudákovi seniorovi vytiahol z príručnej tašky na rameni peňaženku aj s dokladmi, platobnou kartou a hotovosťou,“ konštatoval hovorca pražskej polície Jan Rybanský.

Hľadaný muž sa pritom nikam neponáhľal, v taške šmátral dobrých 30 sekúnd, kým sa dal na „pomalý útek“ a spolu s komplickou opustili predajňu. Dôchodca si, na počudovanie, nevšimol, ani keď mu zlodej tašku nadvihol a pridržiaval si ju. „V prípade, že sa dvojicu podarí dolapiť, môžu počítať s trestom odňatia slobody až dva roky,“ dodal Rybanský.

PRAHA/kc

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Praha

Dôležité udalosti