Vymenil väzbu za náramok a zomrel. Prepusteného väzňa zavraždila priateľka

Väzenské okno.
Zdroj: TASR

Spolunažívanie páru označil súd ako „taliansku domácnosť vo vyhrotenej podobe“.

Vo väzbe sa v podstate len vymenili. Na desať rokov za mrežami odsúdil brnenský súd ženu, ktorá bodnutím do krku zavraždila svojho partnera. Ten bol pritom na slobode dobrovoľne po dosiahnutí dohody a vymenení väzby za elektronický náramok na nohe. Nevedomky si tak podpísal rozsudok smrti. O nezvyčajnom prípade informuje český portál novinky.cz.

Spolunažívanie páru označil súd ako „taliansku domácnosť vo vyhrotenej podobe“. Dvojica žila v brnenskej ubytovni a ich spolunažívanie bolo divoké. „Hádali sme sa, je pravda, že sama som ho často provokovala. Tiež som vinná. Predtým, ako som ho bodla nožom do krku však nedošlo k vážnejším zraneniam. Občas som ho akurát tak pohryzla do nosa,“ opísala ich spolunažívanie obvinená žena.

Aj v osudný večer v polovici marca 2021 sa partneri hádali. „Dal mi facku, tak som mu ju vrátila. Povedal mi, že som k*a, potom som vzala nôž a bodla som ho do krku,“ priznala sa. Po útoku sa spamätala. Jej expriateľ začal chrčať a padol na zem, ona preto zavolala záchranku a snažila sa mu poskytnúť prvú pomoc. Krvácanie však nebolo možné zastaviť, keďže nôž preťal tepnu pod kľúčnou kosťou. Zranený tak vykrvácal.

Spočiatku žena odmietala svoju spoluúčasť na jeho zranení a počas telefonátu s tiesňovou linkou tvrdila, že jej partner už prišiel domov so zranením. Neskôr sa priznala, pred súdom svoj čin oľutovala a prosila o odpustenie. Napriek tomu ju sudca poslal za vraždu do väzby.

„Zranený nemal prakticky žiadnu šancu na prežitie. Príčinou útoku bolo konanie v afekte plynúceho z aktuálneho slovného a fyzického konfliktu medzi partnermi, ktorý plynul z ich patologického spolužitia,“ vyhlásil sudca Roman Kafka. Verdikt je právoplatný.

BRNO/tvnoviny.sk, vd

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.