Práca ich stála život. Dvoch novinárov zabil gang na Haiti

Amady John Wesley a Wilguens Louissaint
Zdroj: Facebook - Haiti Post

Tretiemu sa podarilo ujsť.

Členovia miestneho gangu zabili vo štvrtok na predmestí haitskej metropoly Port-au-Prince dvoch novinárov. Informovala o tom v piatok agentúra AFP.

Podľa rozhlasovej stanice Radio Ecoute FM, kde bola zamestnaná jedna z obetí, v prestrelke prišli o život novinári Wilguens Louissaint a Amady John Wesley. Tretiemu novinárovi, ktorý bol v čase útoku s nimi, sa podarilo ujsť.

Oblasť Laboule 12, kde trojica novinárov vo štvrtok získavala materiály pre svoje spravodajstvo, je miestom potýčok medzi niekoľkými ozbrojenými gangmi, ktoré sa nad ním snažia získať kontrolu.

Cesta vedúca cez túto oblasť predstavuje jedinú alternatívu, ako sa dostať do južnej polovice krajiny. Hlavnú cestu totiž od júna ovláda jeden z najmocnejších haitských gangov.

Deux journalistes tués puis brûlés par des gangs armés. Les journalistes Amady John Wesley et Wilguens Louissaint qui...

Uverejnil používateľ Haiti Post Štvrtok 6. januára 2022

Politická a bezpečnostná kríza, s ktorou sa Haiťania denne stretávajú, sa zhoršila pred šiestimi mesiacmi, keď bol vo svojej súkromnej rezidencii v Port-au-Prince zavraždený bývalý prezident Jovenel Moise.

Haiti zaznamenalo v roku 2021 najmenej 950 únosov, informovalo Centrum pre analýzu a výskum ľudských práv so sídlom v Port-au-Prince.

Haitská polícia, ktorá je nedostatočne vybavená a čelí ťažko ozbrojeným zločineckým skupinám, neorganizuje od marca roku 2021 žiadne rozsiahle operácie proti zločineckým gangom.

HAITI/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Gang

Dôležité udalosti