VIDEO: Kuriózny incident na zjazdovke. Lyžiarov ohrozoval gejzír z prasknutého potrubia

Kuriózna nehoda na zjazdovke.
Zdroj: YouTube/Louis Dillard

Zamestnanci strediska sa dlhé minúty iba nečinne prizerali, ako sa ľudia snažia dostať dole z lanovky.

Lyžiari v stredisku v Severnej Karolíne zažili počas jazdy na sedačkovej lanovke chvíle hrôzy. Nečakané nepríjemnosti v piatok v lyžiarskom stredisku Beech Mountain Resort spôsobilo prasknuté vodovodné potrubie, z ktorého tryskala voda tak silno, že vznikol niekoľko desiatok metrov vysoký gejzír.

Potrubie sa nachádza pod lanovkou, voda tak striekala priamo na sedačky s lyžiarmi. Niektorí ľudia pri pohľade na silný gejzír radšej nechceli riskovať, že ich na zem zrazí voda a sami vyskočili. Viacerí z nich utrpeli zranenia, dvoch lyžiarov, ktorí na tom boli najhoršie museli, previezť do nemocnice.

„Bolí ma celá ľavá časť tela. Od hlavy až po päty som samá modrina,“ uviedla pre portál televízie WSOC Emma Lopintová (19), ktorú spolu s priateľom gejzír zhodil zo sedačky a utrpeli tvrdé pády.

„Snažili sme sa navzájom chrániť a sklonili sme čo najviac hlavy. Posledné, čo si pamätám, je, ako kovová tyč letí hore a my dole. Nič viac si nepamätám až do momentu, keď som sa prebrala ležiac na bruchu na zjazdovke,“ dodala Lopintová s tým, že je priateľ na tom bol horšie ako ona a existovalo vážne podozrenie, že má poranenú chrbticu.

„Všetci sme boli v šoku. Skočiť z výšky 7 a pol metra nie je žiadna sranda a málokto sa k takému niečomu odhodlá, keď to nie je naozaj nevyhnutné,“ uviedla pre WSOC Ivy Elise Ivey, ktorá pri páde z lanovky utrpela ľahšie zranenia.

Ukázalo sa, že k incidentu došlo po tom, čo jeden z lyžiarov narazil počas zasnežovania do vodného a vzduchového potrubia. Lyžiarske stredisko uviedlo, že vodu odstavili v najrýchlejšom možnom čase a všetkým lyžiarom, ktorí uviazli na lanovke, pomohli vystúpiť.

Zarážajúce však je, že lanovku niekoľkokrát zapli a opätovne vypli, pričom sa zastavila práve vtedy, keď boli nad gejzírom ľudia. To, že na mieste zavládol chaos, dokazujú aj zábery, ktoré zverejnili svedkovia. Zamestnanci strediska sa dlhé minúty iba nečinne prizerajú, ako sa ľudia snažia dostať dole z lanovky.


BEECH MOUNTAIN RESORT/kc

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Lyžovačka

Dôležité udalosti