Západné pobrežie Cypru zasiahlo zemetrasenie s magnitúdou 6,6

Zemetrasenie (ilustračná fotografia)
Zdroj: Shutterstock.com

Bezprostredne po zemetrasení neboli hlásené žiadne škody ani obete.

Zemetrasenie s magnitúdou 6,6 zasiahlo v utorok ráno západné pobrežie Cypru. Podľa agentúry AFP to oznámila americká geologická služba USGS. Ako spresnila USGS, išlo o relatívne plytké zemetrasenie s hypocentrom v hĺbke zhruba 19 kilometrov, približne 48 kilometrov severozápadne od prístavného mesta Polis ležiaceho v západnej časti tejto stredomorskej ostrovnej krajiny. Zemetrasenie zaznamenali o 02.07 h SEČ.

Bezprostredne po zemetrasení neboli hlásené žiadne škody ani obete. Podľa USGS bolo otrasy cítiť na celom ostrove vrátane metropoly Nikózia vzdialenej od epicentra zhruba 130 kilometrov. Otrasy však hlásili aj v Turecku, Izraeli či Libanone, píše AFP.

Európske stredomorské seizmologické centrum (EMSC) zasa uviedlo, že zemetrasenie malo magnitúdu 6,5 a hypocentrum malo v hĺbke 51 kilometrov. Cyprus sa nachádza v zóne náchylnej na zemetrasenia, otrasy s takouto magnitúdou sú tam však zriedkavé.

Najväčším zemetrasením v posledných desaťročiach bolo to z roku 1996, ktoré malo magnitúdu 6,8 a zasiahlo oblasť pri západnom pobreží Cypru. V meste Pafos vtedy zahynuli dvaja ľudia.

NIKÓZIA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Počasie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.