Zvrat v prípade zmiznutia Maddie McCannovej: Hlavný podozrivý vraj má dôveryhodné alibi

McCannovci s fotografiou zmiznutej dcéry Maddie na archívnej snímke z roku 2007.
Zdroj: Profimedia.sk

Televízny štáb, ktorý strávil niekoľko mesiacov v Portugalsku a Nemecku, našiel v obidvoch krajinách nových svedkov.

Domnienky vyšetrovateľov, že hlavným podozrivým z únosu a možnej vraždy Madeleine McCannovej je Christian Brückner, dostali vážnu trhlinu. Ukázalo sa totiž, že má dôveryhodné alibi. Detektív zistil, že 44-ročný sexuálny predátor bol v čase zmiznutia Maddie ďaleko od portugalského letoviska Praia da Luz, kde trojročné dievčatko zmizlo, informuje portál The Sun.

Z nového vyšetrovania, ktoré vedie bývalý detektív surreyskej polície Mark Williams-Thomas vyplýva, že alibi, ktorými sa obhajuje Brückner, údajne sedia. Podrobnosti o výsledkoch vyšetrovania má odhaliť pripravovaný trojdielny dokumentárny seriál Madeleine McCann: Investigating the Prime Suspect (Madeleine McCannová: Vyšetřování hlavního podezřelého).

Brückner je momentálne vo väzení v Nemecku, kde si odpykáva sedemročný trest za znásilneniez roku 2005 v letovisku Praia da Luz. O dva roky neskôr sa na rovnakom mieste stratila, vtedy trojročná Madeleine. Nemca okrem toho vlani odsúdili na 15-mesačný trest za sexuálne zneužívanie päťročnej dcéry svojej priateľky, s ktorou chodil v roku 2014.

Televízny štáb, ktorý strávil niekoľko mesiacov v Portugalsku a Nemecku, našiel v obidvoch krajinách nových svedkov, ktorí jeho vinu spochybňujú.

Usvedčený pedofil sa podľa telefónnych záznamov mal pôvodne pohybovať v blízkosti apartmánu Ocean Club, kde boli McCannovci ubytovaní. „Dospeli k záveru, že Brückner nemohol Madeleine uniesť. Bol 30 minút cesty od nej a v Praia da Luz v tú noc, keď zmizla, netelefonoval, takže záznamy nesedia,“ uviedol pre portál The Sun nemenovaný zdroj.

Maddie sa stratila v máji 2007 z prázdninového apartmánu v letovisku /raia da Luz, keď jej rodičia večerali s priateľmi v neďalekej reštaurácii. Odvtedy je dievčatko nezvestné.

Zdroj: TASR/Carabinieri via AP


LONDÝN/kc

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Madeleine McCannová

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.