Ženu zaskočil lockdown počas rande naslepo. Jej denník z bytu mĺkveho nápadníka sa stal hitom

Ilustračná snímka.
Zdroj: shutterstock/Robert Way

Aj napriek tomu, že spolu pre lockdown strávili veľa času, láska z toho nakoniec nebola.

Videodenník Číňanky, ktorá pre lockdown uviazla v byte cudzieho muža, sa stal hitom na sociálnych sieťach v tejto krajine. Mladá žena (30) s priezviskom Wang prišla do mesta Šen-čen v provincii Kuang-tung na rande naslepo. Muž, s ktorým sa predtým skontaktovala na sociálnej sieti, ju pozval k sebe domov, kde ju chcel ohúriť svojim kulinárskym umením, píše portál The Guardian.

Uprostred večere sa však rozozvučali sirény a 12 miliónov obyvateľov mesta sa ocitlo v lockdowne, ktorý úrady zaviedli pre šírenie nákazy variantom omikron. Wang tak uviazla v byte muža, ktorého prvýkrát v živote videla iba pre pár hodinami.

Číňanka v rozhovore pre šanghajský denník The Paper vysvetlila, že mala v pláne stráviť v meste niekoľko dní, počas ktorých sa mala stretnúť s viacerými nápadníkmi. O svoju kurióznu skúsenosť sa následne podelila na sociálnej sieti Weibo.

„Asi som už stará, moja rodina ma predstavila 10 nápadníkom...Ten piaty na mňa chcel zapôsobiť vlastnoručne pripraveným jedlom, pozval ma k sebe domov. Odhliadnuc od toho, že je tichý ako drevená figurína, všetko ostatné bolo celkom fajn. Aj keď jedlo, ktoré uvaril, nebolo nič extra, je odhodlaný variť aj naďalej, čo je skvelé,“ napísala Wang o nápadníkovi.

Aj napriek tomu, že spolu pre lockdown strávili veľa času, láska z toho nakoniec nebola a obidvaja hľadajú ďalej.

Videá, ktoré zachytávajú vynútené spolužitie Wang s jej nápadníkom, si na sociálnych sieťach pozreli milióny ľudí. Vyskytli sa však aj neželané dôsledky – muž sa stal terčom posmechu. Wang preto niektoré videá stiahla.

Wang ani zďaleka nie je jediná, ktorú zaskočil lockdown ďaleko od domova. Známy je napríklad prípad muža z mesta Si-an, ktorého lockdown zastihol počas sťahovania. Od susedov si musel požičať posteľ aj perinu.


Variant omikron bude pre Čínu ťažkou skúškou

Tri týždne pred začiatkom zimných olympijských hier v čínskej metropole Peking stále pokračuje komunitné šírenie variantu koronvírusu omikron v neďalekom meste Tchien-ťin. Tamojšie mestské úrady v stredu oznámili, že za posledný deň zaznamenali ďalších 33 prípadov nákazy týmto vysoko infekčným variantom. Informácie priniesla tlačová agentúra DPA.

Mestské úrady preto nariadili druhé kolo hromadného testovania a kontrole sa podrobí všetkých 14 miliónov obyvateľov Tchien-ťinu.

Variant omikron bude zrejme pre Čínu ťažkou skúškou a preverí, nakoľko zaberá prísna čínska stratégia nulovej tolerancie koronavírusu, ktorej súčasťou je hromadné testovanie, zákazy vychádzania, karanténa a izolácia.

Práve v Číne zistili koncom roka 2019 vôbec prvé prípady nákazy novým druhom koronavírusu SARS-CoV-2.

ŠEN-ČEN/kc

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Čína

Dôležité udalosti