Polícia zverejnila šokujúce zábery: Američanka (18) vyhodila do kontajnera novorodenca

Tínedžerka vyhodila do kontajnera novorodenca
Tínedžerka vyhodila do kontajnera novorodenca Zdroj: Hobbs Police

Ešte žijúceho novorodenca našli náhodní okoloidúci.

Polícia v mestečku Hobbs v americkom štáte Nové Mexiko prijala na linku 911 nezvyčajný núdzový hovor. Náhodní okoloidúci našli v kontajneri odhodeného žijúceho novorodenca. Okamžite začali konať.

Plačúceho chlapčeka našli za obchodným centrom. Mal veľké šťastie, že ho niekto začul. Dvaja muži a žena mu zachránili život.

Polícia vďaka priemyselnej kamere našla jeho biologickú matku a zároveň páchateľku, ktorá ho chcela zabiť. Ide iba o 18-ročné dievča, uvádza FoxNews.

Alexis Avilaová prišla ku kontajnerom na bielom aute. Bez mihnutia oka vybrala zo zadného sedadla čierne vrece a hodila ho medzi ostatné smeti. Potom odišla preč. Malo sa tak stať okolo druhej hodiny poobede.


O 19.45 prišli na miesto záchrancovia: Michael Green, Hector Jasoo a April Nuttallová. Dieťa tak bolo v kontajneri takmer šesť hodín. Keď ho začuli, hneď vybrali vrece, z ktorého ho vyslobodili a žena ho zohrievala na hrudi až do príchodu záchranky.

„Práve sme našli bábätko v kontajneri,“ oznamoval Green na tiesňovej linke s tým, že dieťa ešte dýcha. Ďalej uviedol, že novorodenec má ešte pupočnú šnúru a je zabalené v špinavej deke. Bolo uväznené až v dvoch vreciach na odpadky.

„Je mu zima, je veľmi vyčerpaný a slabý,“ uviedla dispečerke April, ktorá dieťa zohrievala. Vybrala ho z mokrej deky a zabalila ho do svojej bundy. Schovala sa s ním do auta a čakala na pomoc.

Dieťa záchranári previezli do nemocnice. Je v stabilizovanom stave. Jeho matku zadržali a čelí vážnym obvineniam vrátane pokusu o vraždu.

USA/Jana Habarová

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zdravie

Dôležité udalosti