Chirurg vypaľoval pacientom do orgánov iniciály. Dôvod, ktorý uviedol, mu licenciu nezachránil

Simon Bramhall na archívnej snímke z roku 2017..jpg

Podľa súdu prejavil profesionálnu aroganciu takých rozmerov, ktoré prechádzajú až do kriminálneho správania.

Z britskej lekárskej komory vylúčili chirurga, ktorý do transplantovaných pečení svojich pacientov vypaľoval svoje iniciály. Keď vyšla pravda na povrch, obhajoval sa tým, že sa značkovaním ľudí v narkóze snažil odreagovať počas dlhých a náročných operácií, informuje portál televízie BBC.

Simon Bramhall (57) sa na transplantované orgány pacientov podpísal v roku 2013. Prišlo sa na to po tom, čo jeden z darovaných orgánov v tele pacienta zlyhal. So samotným zlyhaním orgánu pritom lekársky tím nemal nič spoločné. Chirurg, ktorý poškodený orgán vyoperoval, si na pečeni všimol iniciály S.B. a odfotil ich mobilom.

Simon Bramhall sa vlani v decembri na súde priznal k vypáleniu iniciál u dvoch jeho pacientov. Použil pri tom argónový lúčový koagulátor, ktorý pomocou elektrického prúdu zastavuje krvácanie z ciev.

Na záľubu 53-ročného chirurga prišiel jeho kolega z Nemocnice kráľovnej Alžbety v Birminghame. Bramhall okamžite po tomto zistení podal výpoveď. Podľa nemocnice chirurgovo konanie nemalo "nijaký vplyv" na úspešnosť operácií.

Pri vynesení rozsudku na Birminghamskom korunnom súde v strednom Anglicku sudca Paul Farrer uviedol, že Bramhall prejavil profesionálnu aroganciu takých rozmerov, ktoré prechádzajú až do kriminálneho správania.

Bramhall pôvodne dostal pokutu 10-tisíc libier (8900 eur pozn. red.) aj disciplinárny trest, mohol však naďalej vykonávať svoju profesiu. V odvolacom disciplinárnom konaní ho ale lekárska komora nakoniec vylúčila zo zoznamu lekárov.

BIRMINGHAM/kc

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Chirurg

Dôležité udalosti