Raz za týždeň sa zmení na kostol a ponúka „omšové pivo“. Austrálska krčma vybabrala s nariadeniami

Austrálska krčma sa zmenila na kostol.
Zdroj: Facebook/ The Lord Gladstone

Ide o reakciu na dvojaký meter pri zavádzaní opatrení.

Majiteľ krčmy v austrálskej metropole Sydney, sa v snahe poukázať na dvojaký meter pri zavádzaní opatrení, rozhodol pre kuriózny krok. Zákaz tancovania a spievania, ktorý sa týka kultúrnych zariadení a gastro prevádzok, no cirkevných zariadení už nie, sa rozhodol obísť tak, že krčma sa na jeden deň v týždni zmení na kostol, informuje portál Timeout.

Pohostinstvo The Lord Gladstone na seba upozornilo počas pandémie už skôr, keď sa v rámci vakcinačnej kampane premenovalo na The Lord Jabstone (slovná hračka s vakcínou pozn. red.). Teraz prišlo s netradičnými nedeľnými omšami, na ktoré pozýva všetkých svojich zákazníkov.

Svoj zámer oznámili na sociálnej siete aj s vysvetlením svojich pohnútok. „Spievanie a tancovanie je zakázané vo všetkých vnútorných priestoroch s výnimkou kostolov? Predstavujeme vám Gladsong Hotel – najnovšiu a najvychytenejšiu cirkevnú inštitúciu v Sydney,“ napísali k pozvánke na omšu, čím narážali na hudobný festival, ktorý sa nedávno konal v kostole Hillsong.


„Príďte sa vyspovedať zo svojich hriechov a okúpte sa v jednej z najsvätejších vôd (náš čapovaný ležiak Gladdy),“ pokračoval status v humornom tóne. Na záver však ubezpečujú prípadných záujemcov, že sa na mieste budú dodržiavať všetky platné nariadenia.

Na omši by mala byť aj živá kapela, no týmto krokom si v krčme až taký istí nie sú. Z platných opatrení nie je jasné, či je to v takomto prípade dovolené.

Vláda austrálskeho štátu Nový Južný Wales, ktorý sužuje najnovšia pandemická vlna vyvolaná variantom omikron oznámila, že súčasné opatrenia budú v platnosti do 27. januára.

Počet hospitalizovaných s covidom narástol v Novom Južnom Walese na viac než trojnásobok oproti Vianociam. Nemocnice však zápasia s nedostatkom personálu. Viacero zdravotníkov totiž musí byť v karanténe z dôvodu nedávnych kontaktov s nakazenými.

SYDNEY/kc

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Opatrenia

Dôležité udalosti