Youtuberka mapuje život v najchladnejšom meste na svete, kde teplota klesá pod -50 stupňov

Kiun B
Kiun B Zdroj: Kiun B/Instagram

Ak si neviete predstaviť takú zimu, stačí si pozrieť zopár jej videí.

Mladá žena zo sibírskeho mesta Jakutsk, ktoré je pre svoje dlhé a chladné zimy považované za najchladnejšie mesto na svete, zverejňuje na internete veľmi zaujímavé videá. Na svojom kanáli na YouTube s názvom Kiun B. mapuje život obyčajných ľudí, pre ktorých sú teploty pod -50 stupňov bežnou rutinou.

Viete si predstaviť, že by ste sa zobudili do chladného rána pri teplote -71 stupňov? Kiun, ktorá sčasti žije aj v Pekingu, je na niečo také zvyknutá. V Jakutsku zima trvá sedem mesiacov a väčšinu dňa je vlastne tma a šero. Keď sa jej priatelia pýtali, ako sa dá žiť v takýchto podmienkach, prišla s jedinečným nápadom. Jej dokumentárne videá sú dnes veľmi populárne a sledujú ju tisícky ľudí z celého sveta.


Ukazuje život obyčajných ľudí, ktorí vyrastajú v náročných podmienkach, ale sú šťastní. Prispôsobili sa miestnej klíme a nič im nechýba. Kiun B. napríklad ukazuje, čo všetko musia na seba obliecť, aby im nebola zima. Medzi jej videami nájdete aj typické jedlá miestnych ľudí, zvyky, tradície a podobne, uvádza Daily Mail.

Jeden z najstarších zvykov v Jakutsku je zbieranie ľadu, ktorý je populárne najmä na vidieku. Ľudia tu nemajú toalety ani kúpeľne, pretože voda v potrubiach zamŕza. Vodu získavajú práve z ľadu. Potom ju používajú na pitie, varenie aj umývanie. „Mám veľmi rada chuť vody zo zamrznutého ľadu. Je oveľa lepšia ako vody z vodovodu,“ prezradila Kiun.


JAKUTSK/Jana Habarová

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Youtuberka

Dôležité udalosti