Zomrela česká speváčka (†57), ktorá sa úmyselne nakazila COVID-om

Speváčka Hana Horká.
Zdroj: Facebook/Hanka Horká

Dva dni pred skonom napísala status, že ochorenie už prekonala a teší sa na život.

Vo veku 57 rokov zomrela v nedeľu (16. 1.) česká speváčka pražskej folkovej skupiny Asonance Hana Horká, ktorá sa údajne podľa blesk.cz úmyselne nakazila COVID-om. Dôvodom vraj bolo, že chcela získať imunitu a nechcela sa dať zaočkovať.

Dva dni pre smrťou pritom na sociálnych sieťach fanúšikov informovala, že už sa údajne z ochorenia COVID-19 vyliečila.

„Odtajním to. Ano, prekonala som a prežila i Deltu. Život je tu pre mňa i tiež pre vás. Hurá sauna, plávanie, spoločenský život. Bude divadlo, koncert,“ napísala v odkaze fanúšikom.

Odtajním ano,jsem Prodělaneca přežila jsem i zbloudilou Deltu Ovšem bylo to velmi barvité. Takže,pokud si pamatujete...

Uverejnil používateľ Hanka Horká Piatok 14. januára 2022

„Hana robila všetko pre to, aby sa nakazila. Mala radosť z pozitivity členov rodiny, mala radosť z vlastného nakazenia, maľovala si ružovú budúcnosť,“ napísal na Facebook hudobník Miroslav Hlavička známy ako Scalex.

Zdroj: Facebook/Asonance

Mnoho kamarátok pritom dávalo speváčkinmu názoru za pravdu a celú záležitosť vnímali podobne ako ona. „Hlava mi to neberie. Tie ženy chcú mať prirodzenú imunitu proti covidu, aby v budúcnosti nechytili covid a preto chcú úmyselne chytiť covid,“ rozhorčil sa Hlavička.

Speváčkin syn Jan Rek na sociálnych sieťach odsúdil predstaviteľov antivaxerských hnutí, ktorým jeho matka podľa jeho slov uverila. Na Facebooku jej postoj podporovali i mnohí jej známi a priatelia, ktorí ju povzbudzovali v tom, aby sa nechala nakaziť a sami vyjadrovali nádej, že sa koronavírusom infikujú.

„Týmto komentárom, ďakujem za užitočný príspevok do diskusie. Menovite - Andor Sandor, Duša K, MUDr. Jan Vojaček, CFMP, Daniel Landa, Jaroslav Flegr, MUDr. Soňa Peková, PhD., Roman Šmucler a spol. Zobrali ste mi mamičku, ktorá si na vašom základe stavala všetky svoje argumenty. Pohŕdam vami. Ste absolútny odpad a od teraz na vás mám brutálnu pifku. Za pozostalých – syn,“ napísal.

PRAHA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Česko

Dôležité udalosti