Zahraničné

Prezident Sierra Leone odvolal pre ebolu ministerku zdravotníctva

Ebola.jpg
Ebola. Zdroj: TASR

Vírus tohto epidemického ochorenia si v západoafrickej krajine vyžiadal už vyšše 400 obetí. Celkovo v Afrike na ebolu zomrelo už cez 1 500 osôb.

Prezident Sierry Leone Ernest Bai Koroma odvolal v piatok z funkcie ministerku zdravotníctva Miattu Kargboovú ohľadom jej zvládania situácie súvisiacej s epidémiou vírusu eboly, ktorá si v tejto západoafrickej krajine vyžiadala už vyše 400 mŕtvych. Informovala o tom agentúra Reuters.

V prezidentskom stanovisku sa uvádza, že Kargboovú následne poverili "vytvorením vhodného prostredia na účinné a efektívne riešenie epidémie eboly". V ministerskom kresle ju nahradí jej námestník Abubakarr Fofanah, píše sa v danom stanovisku.

Prvý prípad eboly medzitým zaznamenali aj v Senegale. Pacientom je guinejský študent, ktorý pricestoval z tejto krajiny spájanej s vypuknutím doteraz najvážnejšej epidémie tejto smrteľnej choroby.

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) registrovala do 26. augusta celkovo 3069 prípadov ochorenia v Guinei, Sierre Leone, Libérii a Nigérii, z ktorých sa 1552 skončilo úmrtím pacientov.

FREETOWN/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.